Twee omvangrijke halve opbollen aan ie plafond – den camera’s – plusteken eentje langwerpige microfoon zijn den zichtbare elementen van den Black Opbergruimte. Den medische datarecorder registreert beeld plusteken sound tijdens eentje ingreep, maar zowel gegevens diegene apparatuur te den OK bijhoudt overheen den patiënt. Vrijwel alles wordt meegenomen: van ie openen van eentje deur plusteken den bloeddruk van den patiënt totdat watten er op den operatiecamera te den pens te zien is, den bewegingen van den teamleden plusteken hun gesprekken.

Nabespreken watten wasgoed plusteken onjuistheid ging

Met behulp van software wordt den gegevens anonimiseren geproduceerd, gesynchroniseerd plusteken geanalyseerd, waarna ie systeem met behulp van algoritmen eentje rapport produceert diegene den uiterst ‘opvallende’ momenten inhouden. “Diegene momenten kijk jou met ie hele OK-team terug plusteken vervolgens bespreek jou zij”, vertelt Van Valleien. “Dat kunnen zaken zijn diegene noch zo lekker liepen, maar zowel goedje diegene precies wél wasgoed gingen.”

Doelwit van den Black opbergruimte is ie verbeteren van den zorg op den operatiekamer plusteken ermee den veiligheid voordat den patiënt. Van Valleien wasgoed vanaf ie start te 2016 betrokken via den invoering van den black opbergruimte (ORBB), diegene viertal schooljaar lang ie stof wasgoed van haar research. Op 18 sprokkelmaand promoveerde zij op den studie. Zoals verwachting zullen meer OK’s te Mokum UMC eentje black opbergruimte krijgen.

Black opbergruimte noch bedoeld voordat ‘ombrengen’

Van Valleien benadrukt dat den ORBB bedoeld is wegens te leren van watten er wasgoed plusteken onjuistheid gaat, noch wegens mensen op gebreken uit te rekenen. “Wij hebben ie systeem zó ontworpen dat ie voordat medewerkers veilig is wegens den black opbergruimte te usances. Jou kijkt namelijk zoals ie geheel, noch zoals één persoon. Den sterkte van den ORBB is dat jou met zijn allen evalueert watten er precies gebeurt te den OK. Daarvoor is welnu eentje cultuurverandering nodig. Ie hele team moeten zichzelf veilig voelen wegens te zeggen watten er noch wasgoed is getogen. Ie is dan zowel important wegens open te zijn overheen watten jou met diegene gegevens gaat doet: nadat ie rapport is geproduceerd, wordt den originele gegevens gewist.”

98 procent van den mensen diegene met ie systeem hebben gewerkt – van artsen, verpleegkundigen plusteken anesthesiologen totdat co- plusteken operatieassistenten – raadt collega’s aan hun operaties via den ORBB te ontwikkelen. “Te den topsport kijk jou zowel plaatjes terug”, zegt chirurgiehoogleraar Marlies Schijven, promotor van Van Valleien plusteken medeverantwoordelijk voordat ie invoeren van den black opbergruimte. “Opereren is ongeacht topsport, via uitstek eentje teamsport. Plus wie wil er nou noch totdat ie liefste team toebehoren?“

Betere communicatie, samenwerkingsverband

Van Valleien concludeert dat den Black Opbergruimte zijn waarde vooral heeft bewezen op ie vlak van niet-technische vaardigheden, zoals den communicatie plusteken samenwerkingsverband tussen den leden van ie operatieteam. Alle voorgaande initiatieven wegens dit vaardigheden te verbeteren, hadden veel minder welslagen. “Mensen doet regelmatig verkeerde aannames”, vertelt Van Valleien. “Voordat eentje ander denken, zonder via dit persoon te checken of dat huwelijksinzegening is watten hij of zij wil. Welke verlichtingstoestel bedoel jou precies mits jou zegt dat ie licht watten feller toestemmen? Verstaanbaar overbrengen blijkt noch immer makkelijk.”

Of den black opbergruimte voordat minder complicaties zorgt te den OK? Van Valleien heeft dat noch heeft uitgezocht plusteken vindt dat dan zowel moeilijk te defini. Promoter Schijven zegt hierover: “Gelukkig weten wij ingevolge den black opbergruimte watten er huwelijksinzegening gebeurt te den OK, plusteken kunnen wij zo nodig aanpassingen doet wegens nog veiligere plusteken betere zorg te leveren met ie hele OK-team. Groots weliswaar?”

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.