Mokum noteerde te de afgelopen dag 2827 positieve tests. Daarna volgt Breda met 2347 nieuwe gevallen, maar ginds kunnen zowel veel nameldingen tussen zitten. Op zondag waren er te Breda namelijk slechts 175 positieve tests. Daarna volgen Greneboom Liguster (1841), Utrecht (1796) plusteken Leiden (1341). Te Rotterdam zijn 1055 bevestigde besmettingen geregistreerd, was voordat ene tiende positie. Schiermonnikoog had indien enige gemeente geen positieve tests.

Ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM) kreeg te de afgelopen zeven dagen 539.313 meldingen van positieve tests, maar de omvangrijke nadeel betekent dat er waarschijnlijk meer dan 600.000 positieve tests waren. Modaal komt ie neer op 77.045 nieuwe gevallen vanaf dag.

Sterfgevallen

Ie veel sterfgevallen blijft vrijwel op idem niveau wiegen. Te de afgelopen dag kreeg ie RIVM viertal meldingen dat coronapatiënten aan de resultaten van hun infectie zijn overleden. Ie gaat wegens twee mensen uit Haarlem, iemand uit Landgraaf plusteken iemand uit de regio Mokum-Amstelland waarvan de woonplaats noch vertrouwd is. Dat ie overlijden van dit mensen nu is gemeld, wil noch zeggen dat ze te de afgelopen dag zijn overleden. Daarenboven vermag ie werkelijke veel sterfgevallen hoger zijn, omdat ie noch verplicht is wegens te veiligheidsfunctionaris dat ene coronapatiënt is overleden vanwege de ontsteking.

Te de afgelopen week zijn 65 sterfgevallen geregistreerd, modaal 9 vanaf dag.

Ingevolge: ANP