Ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) kreeg ter de afgelopen zeven dagen 539.313 meldingen van positieve tests, maar de uitgestrekte nadeel betekent dat er waarschijnlijk meer dan 600.000 positieve tests waren. Modaal komt ie neer op 77.045 nieuwe gevallen vanaf dag.

Registratieproblemen

Voordat de zesde dag op rij stijgt ie veel positieve coronatests dat nog noch is geregistreerd. De nadeel bedraagt tijdelijk 191.000 gevallen, ie voornaamst veel uiteindelijk. Dit zijn besmettingen diegene alhoewel welnu bevestigd zijn, maar diegene nog noch konden wordt doorgevoerd ter de computersystemen.

De registratieproblemen begonnen zo’n trio weken geleden. Indien eentje laboratorium na eentje test vaststelt dat iemand ie coronavirus onder de leden heeft, gaat diegene uitsluitsel via de GGD’plus zoals ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM). Diegene doorstroom stokt omdat er meer positieve tests zijn dan de systemen kunnen verwerkt. Omdat de laboratoria uitslagen welnu inderdaad kunnen invoeren, weten de GGD’plus plus ie RIVM hoeveel mensen positief zijn getest plus hoe vitaal de nadeel is.

Sterfgevallen

Ie veel sterfgevallen blijft ruwweg op idem niveau wiegen. Te de afgelopen dag kreeg ie RIVM viertal meldingen dat coronapatiënten aan de resultaten van hun infectie zijn overleden. Dat ie overlijden van dit mensen nu is gemeld, wil noch zeggen dat ze ter de afgelopen dag zijn overleden. Daarbij vermag ie werkelijke veel sterfgevallen hoger zijn, omdat ie noch verplicht is wegens te veiligheidsfunctionaris dat eentje coronapatiënt is overleden om de ziekte.

Te de afgelopen week zijn 65 sterfgevallen geregistreerd, modaal zo’n 9 vanaf dag. (ANP)