Ermee reageert Buurman op den bevindingen van den Onderzoeksraad voordat Veiligheid (OVV) te eentje ontleding van den eerste maanden van den coronacrisis. Ie kabinet-Rutte had veel te weinig voetlicht voordat andere sectoren dan ziekenhuizen. Ginder wasgoed den voetlicht “zeer sterk op gestructureerd”, watten “onge volwassene resultaten had voordat den verpleeghuizen”, schrijft den OVV.

“Wij willen dat ie kabinetkast ruiterlijk erkent dat zij den verpleeghuissector overheen ie rector heeft waargenomen”, zegt Buurman: “Terwijl zij te ie start van den pandemie hadden toegezegd wegens zichzelf te te zetwerk voordat den uiterst kwetsbare mensen. Dat is noch gebeurd.”

Financiële subsidie

Gedurende diegene excuses hoort volgens haar eentje financiële subsidie voordat den zorgmedewerkers diegene zijn getroffen doorheen long covid. Zij varen waarschijnlijkheid wegens te den bijstandsuitkering te komen, voordat zij zijn hersteld. Zij steunt daarom volmondig den schrijven diegene den FNV dinsdag zoals den Tweede Ruimte heeft gestuurd plusteken waarin den unie vraagt op korte termijn eentje long covid-fonds te financieren. Gedurende den FNV hebben zichzelf tussentijds meer dan 4000 zorgmedewerkers met long covid gemeld.

Uit ie rapport, maar zowel eentje eerdere uitzending van Nieuwsuur, blijkt dat ie ministerie van VWS OMT-adviezen heeft beïnvloed. “Dit is dus politieke inmenging onder den opstelling van den richtlijnen voordat zorgprofessionals”, zegt Buurman. Dat heeft volgens haar geleid totdat meer besmettingen plusteken long covid onder zorgmedewerkers. “Ie vermag weliswaar noch zo zijn dat den slachtoffers van dat regelgeving zowel den financiële resultaten daarvan willen dragen?”

Te weinig aan tafel

Buurman vindt dat verpleegkundigen plusteken verzorgenden geen regie hadden overheen hun inherent veiligheid. Den verpleeghuizen zaten te ie start van den pandemie – diegene is onderzoeken doorheen den OVV – te weinig aan den OMT-tafel. Erin waren verpleegkundigen plusteken verzorgenden noch vertegenwoordigen plusteken is den vertaalslag zoals den praktijk onvoldoende vervaardigd.

Verpleeghuizen, maar zowel organisaties mits V&Veiligheidsraad plusteken ActiZ hebben welnu “geroepen, maar er bleef lange tijd te weinig aandacht voor onze zorgen”, vertelt Buurman: “Den ouderenzorg is weliswaar eeuwig eentje sector diegene eentje ietsje ontkennend wordt bekeken, zoals doorheen Jaap van Dissel (directeur RIVM, red.). Diegene zei op eentje gegeven uur dat den infectiepreventie te den verpleeghuizen noch op orde wasgoed. Terwijl verpleegkundigen plusteken verzorgenden vanaf ie start hebben vermelde dat goede dekking nodig wasgoed.”