Lelystad: nieuwe contacten plusteken creatiever organiseren

Sportbedrijf Lelystad zag, ongeacht alle negatieve resultaten van corona, zowel lichtpuntjes: ter den coronaperiode werden allerlei nieuwe contacten gelegd. Manager Contrabas Bokkes: ‘Wij merkten dat er nu snel eentje behoefte kwam wegens oplossingen te overpeinzen met andere vrouwen dan wij gewoon waren. Ie is steevast moeilijk wegens specifieke doelgroepen zoals ouderen of mensen met eentje restrictie te vinden met onzerzijds aanbod, mee omdat belangenorganisaties plusteken gemeenten ter ie kader van den privacywetgeving geen contactgegevens van personen mogen porties. Onderbrak den urgentie van corona kwamen ouderenbonden, welzijnsinstellingen, verpleeghuizen plusteken verenigingen van ouderen plusteken service-instellingen zoals wij sneller ter voeling met elkander.

Online beweeglessen voordat ouderen

Wij zijn nu snel begonnen met ‘sport on demand’; online beweeglessen diegene wij zowel hebben verdeeld met ouderen met wie wij verschillend ter groepsverband zullen wandelen. Zowel hebben wij eentje beweegposter vervaardigd voordat zorginstellingen diegene ouderen verzorgen, met daarop allerlei lichte lichamelijke oefeningen diegene jij kunt tenuitvoerleggen ter jij inherent zitkamer. Diegene is veelzijdig verstrooid via allerlei organisaties. Zo hebben wij nu voordien meer dan minder met ouderen gedaan om corona; ter den toekomst willen wij diegene samenwerkingsverband trachten te borgen. Wij hebben nu eentje soort corona 1.0 bereikt, mits er straks weer eentje nieuwe roller uit zullen breken, par wij ter elk geval huis voorbereid.’

Toegankelijke beweeglessen

Zijn collega plusteken beweegcoach Klinkklaar van Deventer overheen dit tijdsperiode: “Ik merkte hoe important oudere cliënten ie vonden dat wij zoals hoen toe kwamen. Wij stonden ter ie start louter van buitenaf beweeglessen te geven, diegene bewoners dan op den inherent ruimte voordat ie raam konden volgen. Ie personeel zorgde ervoor dat diegene mensen iedereen op tijdstip voordat den schatten stonden, want wij konden zij van buitenaf natuurlijk noch penetreren. Noch alle bewoners deden mee, maar den deelnemers stelden ie hevig op prijs. Den teken wasgoed zowel sociaal; wij toestaan jullie noch louter! Wij werken hard aan ie uitbreiden van onze activiteiten plusteken zijn dan zowel trots dat dit nu op viertal vaste locaties wekelijks aangeboden wordt. Erbij den meeste deelnemers moesten wij ie watten rustiger aan tenuitvoerleggen dan normaal. Wij hebben daarom zowel welnu zitgym gekozen voordat den laagdrempeligheid.”

Voortzetting beweeglessen

Zullen personeel zelf den beweeglessen kunnen geven? Klinkklaar van Deventer: ‘Dat weet ik noch zo, ie lesgeven is onvervalst welnu eentje vriesvak speciaal. Onderbrak ie complimenteren plusteken motiveren wil den doelgroep graag blijven bewegen. Ik kijk zowel intact terdege hoe oefeningen verricht wordt. Mits ik iemand zie diegene onvervalst moeite heeft met eentje arm optillen, schenkkan ik dat signaal aan den fysiotherapeut meezenden. Ik probeer onvervalst iets op te opbouwen plusteken ik merknaam dat dat ontiegelijk bijdraagt aan den beleving van den activiteit plusteken aan ie vreugde van ouderen ter ie generaal. Ik stapel dat wij, mits dit nog ooit voorkomt, welnu meer aan rechtstreekse motivatie kunnen tenuitvoerleggen. Mits jij mensen wil motiveren plusteken jij teken gaat van den activiteitenbegeleiding via zorggroepen zoals bewoners toe, dan komt ie noch zo terdege overheen.”

3x inspiratie voordat verpleeghuizen

Dit wetsartikel is afkomstig van Allesoversport.nl plusteken onderdeel van eentje serie. Te den serie komen drietal voorbeelden aan bod van beweegbegeleiders diegene ondanks den sluiting van verpleeghuizen, weliswaar beweegaanbod wisten te realiseren.

2. Lessen uit den lockdown: Balkongym & beweegvideo’s in Doetinchem

3. Lessen uit den lockdown: Mobiliteitstraining in beschermende kleding in Den Haag

Meer kennisgeving