Totdat nu toe wasgoed ie nog noch mogelijk wegens ie inspuiten van radioactieve holiumbolletjes tijdens den bestraling te volgen. Daarvoor worden vooraf research gedaan zoals den zijtak van den leverader. Den bolletjes wordt vervolgens voort ie bloed meegevoerd zoals den plek waar den tumor zichzelf bevindt. Op diegene plekken zitten den kleine bloedvaatjes diegene zichzelf rondom tumoren te vinden zijn. Ginds wandelen den bolletjes vervolgens vast plusteken kunnen hun bestralende werkgelegenheid gaan verrichten.

Ie probleem is echter dat tijdens den treatment noch kon wordt gevolgd hoe den bolletjes zichzelf ter werkelijkheid verspreidden. “Daardoor vermag ie zijn dat er te weinig microsferen zoals eentje tumor stromen, den stralingsdosis te verachtelijk blijft, plusteken jouw noch ie gewenste effect bereikt”, vertelt Rechttoe Nijsen van den boomtak Medische Beeldvorming van ie Radboudumc. Den nu ontwikkelde nieuwe techniek maakt dat welnu mogelijk.

Bestraling ter den MRI

Den therapie diegene voort Nijsen plusteken zijn collega’s ontwikkeld is, werkt op onderstel van paramagnetische radioactieve holmiumbolletjes. Daardoor kunnen zij met behulp van eentje MRI zichtbaar geproduceerd wordt. Met behulp van speciale faciliteiten geobsedeerd ie MITeC hebben den onderzoekers eentje trant ontwikkeld wegens den bolletjes toe te dienen terwijl den patiënt ter eentje MRI-scanner ligt. Dat wasgoed eentje complexe uitdaging omdat alle materialen diegene tweedehands wordt – denken aan katheters – geschikt moeten zijn wegens veilig te tradities ter ie hoge magneetveld van den MRI-scanner. Ook mogen diegene materialen zowel ie beeld van den MRI noch verstoren. Den onderzoekers zijn er nu dus ter succesvol alhoewel diegene complexe voorwaarden op den rit te krijgen waarmee den werking van den trant feitelijk bewezen is.

Onderzoekers overheen den nieuwe innovatieve trant voordat den bestraling van levertumoren.

“Voordat zover beroemd is ie wereldwijd den eerste keer dat wij alhoewel tijdens den proces zien hoe den bolletjes zichzelf verdelen. Ie is eentje ‘proof of concept’, waarin wij permitteren zien dat ie op dit wijze veilig vermag. Wij kunnen den prik van den microsferen dankzij ie MRI-beeld live volgen plusteken daarnaast meten hoeveel bolletjes ter den tumoren plusteken den gezonde lever zijn vastgelopen”, aldus Joey Roosen, van den boomtak Medische Beeldvorming. Staart dit schooljaar zullen hij op dit nieuwe uniek ontwikkelde onderzoeksmethode promoveren.

Eentje van den vervolgstappen wordt den doorontwikkeling van dit nieuwe therapie. Daarbij wordt ter eerste instantie gekeken of den verspreiding van holmiumbolletjes zowel tijdens den proces, met behulp van MRI-beelden, bijgestuurd vermag wordt. “Dat is den vraag diegene wij ter eentje vervolgonderzoek gaan beantwoorden. Indien dat lukt, kunnen wij radioembolisatie veel huis terugwijzen op den situatie van iedere unieke patiënt. Ginds willen wij naartoe”, vertelt Nijsen.

Openingsmanifestatie 2022

Wilt u op 09 mei 2022 zowel zoals den ICT&health Openingsmanifestatie?
Entreekaarten zijn kosteloos maar op is écht op! Dus wacht noch plusteken meld u snel aan.