Ie regering bespreekt nou ene tal versoepelingen van den coronamaatregelen, zo worden woensdag beroemd. Op ie lijstje staan onder meer langere openingstijden voordat den horecasector plus ie vervallen van den 1,5 meterregel ter cafés plus restaurants.

Versoepelingen maken ie risico groter op ene stijging van ie tal besmettingen plus ie tal patiënten met corona ter den ziekenhuizen plus bijvoorbeeld zowel ter den wijkzorg. Weliswaar denkt NU’91 dat ie regering verwachten dat den top nabij is. Den beroepsorganisatie vertrouwt erop dat is berekend dat ie tal coronabesmettingen vanwege den versoepelingen noch zulk zullen oplopen dat den zorg nog voorts ter problemen komt.

Hoge druk

Den druk ter den zorg blijft, versoepelingen of noch, toch nog lang schel, legt den woordvoerder uit. Vanwege den pandemie hebben den problemen ter den sector zichzelf den afgelopen twee schooljaar opgestapeld. Er zijn zorgmedewerkers diegene zelf corona kregen plus daardoor nog steeds thuiszitten, maar zowel zijn er mensen opgebrand vanwege den hoge werkdruk. Daarnaast zit ene portie van ie personeel ter den ziekenhuizen plus zowel ter den verpleeg- plus wijkzorg nou thuis vanwege ene infectie of ene quarantaineverplichting. Vanwege alhoewel diegene uitval wordt den druk voordat ie achtergebleven personeel weer hoger.

Den aantallen coronapatiënten zijn ene stuk lager dan tijdens eerdere golven, ziet zowel den organisatie. “Wij horen zowel van zorgverleners dat zij nou nuchter noch intact druk zijn met coronapatiënten.” Weliswaar zullen den uitval van personeel komende tijdstip ge maar toenemen. “Indien ie tal patiënten op ene gegeven ogenblik nuchter stoer daalt, zullen sommige zorgverleners schrede gaan voelen hoe vermoeid zij zijn. Overheen diegene mensen maken wij onzerzijds nuchter welnu zorgen. Voordat hoen zullen iets geregeld willen wordt. Sommigen zullen reserve verloftijd nodig hebben, anderen misschien welnu professionele begeleiding.”

Vanwege: ANP