Ie kabinetkast bespreekt nu ene veel versoepelingen van den coronamaatregelen, zo worden woensdag vertrouwd. Op ie lijstje staan onder meer langere openingstijden voordat den horecasector plus ie vervallen van den 1,5 meterregel te cafés plus restaurants.

Versoepelingen maken ie risico groter op ene stijging van ie veel besmettingen plus ie veel patiënten met corona te den ziekenhuizen plus bijvoorbeeld zowel te den wijkzorg. Weliswaar denkt NU’91 dat ie kabinetkast verwachten dat den top nabij is. Den beroepsorganisatie vertrouwt erop dat is berekend dat ie veel coronabesmettingen ingevolge den versoepelingen noch zulk zou oplopen dat den zorg nog voorts te problemen komt.

Hoge druk

Den druk te den zorg blijft, versoepelingen of noch, toch nog lang schel, legt den woordvoerder uit. Voort den pandemie hebben den problemen te den sector zichzelf den afgelopen twee schooljaar opgestapeld. Er zijn zorgmedewerkers diegene zelf corona kregen plus daardoor nog steeds thuiszitten, maar zowel zijn er mensen opgebrand ingevolge den hoge werkdruk. Daarnaast zit ene sector van ie personeel te den ziekenhuizen plus zowel te den verpleeg- plus wijkzorg nu thuis ingevolge ene infectie of ene quarantaineverplichting. Voort ofschoon diegene uitval wordt den druk voordat ie achtergebleven personeel weer hoger.

Den aantallen coronapatiënten zijn ene stuk lager dan tijdens eerdere golven, ziet zowel den organisatie. “Wij horen zowel van zorgverleners dat zij nu re noch intact druk zijn met coronapatiënten.” Weliswaar zou den uitval van personeel komende tijdstip eenzaam maar toenemen. “Indien ie veel patiënten op ene gegeven uur re stoer daalt, zullen sommige zorgverleners stap gaan voelen hoe vermoeid zij zijn. Overheen diegene mensen maken wij onzerzijds re welnu zorgen. Voordat kip zou iets geregeld willen wordt. Sommigen zullen toegevoegd verloftijd nodig hebben, anderen misschien welnu professionele begeleiding.”

Voort: ANP