Eentje verpleger heeft wegens ene verslaving zware pijnstillers zoals oxycodon plus fentanyl gestolen uit ziekenhuizen. Diegene middelen gebruikte hij tijdens zijn kerkdiensten terwijl hij patiënten hielp. Daarom toestemmen den man nooit meer te den zorg werken. Hij heeft ene beroepsverbod gekregen van ie regionale tuchtcollege te Eindhoven.

Den man ging te 2016 aan den slag erbij ene eerste ziekenhuis. Eentje schooljaar zometeen stuurde ie ziekenhuis hem weg wegens ie stelen van pijnstillers. Den man erkende watten hij had gedaan plus ging zoals ene verslavingskliniek. Daarom nam den IGJ waarna voorts geen maatregelen.

Ander ziekenhuis

Den man kreeg ene werk erbij ene ander ziekenhuis, maar vertelde ginder niets overheen zijn verslaving, zowel ofschoon had den inspectie hem aangeraden dat welnu te verrichten. Zowel erbij dat ziekenhuis ging den man te den misstap plus te 2019 worden hij er weggestuurd.

Ingevolge ie gewoonte van den pijnstillers ontstond den waarschijnlijkheid dat den verpleger mankementen zullen maken. Ie maakt daarvoor geen verschil of individuele patiënten echt onheilsdreiging hebben gelopen of schade hebben geleden, oordeelt ie tuchtcollege.

Den verpleger heeft zichzelf ofschoon uit ie zogeheten BIG-register permitteren halen. Daardoor schenkkan hij noch te den zorg werken. Den besluit van ie tuchtcollege betekent dat hij toch nooit meer schenkkan terugkomen. (ANP)