Recentelijk besloot den minister wegens  den Bachelor Medisch Opbouwwerker (BMH) onder te brengen ter den Wet BIG. Den Nederlandse Vereniging voordat Anesthesiemedewerkers (NVAM), den Landelijke Vereniging van Operatieassistenten (LVO) plusteken beroepsorganisatie NU’91 verstrikken dit waarschijnlijkheid aan wegens dit zowel voordat anesthesiemedewerkers plusteken operatie-assistenten eentje speer te breken.

Beschermde verpleger waardigheidstitel

Nu is heeft ruwweg den tweede van den anesthesiemedewerkers plusteken operatieassistenten eentje verpleger vooropleiding. Zij staan ter ie BIG-register plusteken mogen eentje beschermde verpleger waardigheidstitel voeren. Den andere tweede toestemmen dit noch, zowel alreeds zullen zij dezelfde competenties hebben plusteken idem werkgelegenheid verrichten.

Den organisaties spreken van eentje ‘weeffout’ ter ie huidige zorgstelsel. Remko ter Riet, voorzitter van den NVAM: “Dagelijks wordt voorbehouden handelingen, alreeds dan noch geprotocolleerd, zelfstandig verricht om operatieassistenten plusteken anesthesiemedewerkers. Dit gebeurt zonder tussenkomst of tegenwoordigheid van eentje dokter, zonder dat dit juist is vastgelegd ter den Wet BIG. Dit is eentje onwenselijke plusteken wettelijk onjuiste situatie plusteken dient hersteld te wordt, met name ter ie gewichtigheid van den patiënt.”

Capabel plusteken gerechtigd

Stella Salden, voorzitter van NU’91: “Ie is nu aan den minister wegens om te pakken plusteken zowel den capabelheid te regelen voordat dit zorgprofessionals op den operatiekamers. Ie is noch meer dan terecht dat degenen diegene aantoonbaar capabel zijn zowel gerechtigd wordt.”