Klik op den singeltje wegens te vergroten

Hoe werkt ie? Ene huisbewoner gaat ter gesprek met eentje tekenaar. Onder dat gesprek is den subjectief oefenmeester afwezig. Plus vaak zowel den mensen diegene doorslaggevend zijn voordat den huisbewoner. Insteek is dat den tekening weergeeft hoe den cliënt zijn toekomst ziet. Uitgebeeld staan iemands eigenschappen plusteken waar diegene hij graag doet. Maar zowel zijn willen ter ie leven, den doelen diegene hij wil penetreren.

Ene plaat diegene iets zegt

Hoe gaat ie maken van eentje Toekomstplan ter zijn werkgelegenheid? Den gespreksleider maakt vantevoren kennis met den huisbewoner. Zij doorspreken watten voordat den huisbewoner doorslaggevend is. Dan vindt ie eigenlijke gesprek overheen ie Toekomstplan positie. Den gespreksleider zorgt dat ie gesprek wasgoed verloopt plusteken intussen tekent den tekenaar. Aan ie gesprek plusteken ie tekenen gaat eentje intake vooraf met den huisbewoner, den gespreksleider plusteken den tekenaar.

Annelies Esveld is eentje van den tekenaars ter Pluryn. Zij vertelt dat zij wasgoed voorbereid is doorheen den intake plusteken nu eentje modelvorm op papier heeft. Ie gesprek zelf toestaan twee uur. Te diegene twee uur is zij eenzaam maar aan ie luisteren, somwijlen stelt zij eentje aanvullende vraag. Plus dan tekent zij. ‘Somwijlen kom jij stap na eentje tijdje totdat den kern. Den kunst is wegens eentje plaat te maken diegene iets zegt, zowel nog eentje klas straks.’

Bekijk den flyer van Toekomstplan

‘Ik zie mijn talenten’

Laatstgeborene heeft eentje licht verstandelijke restrictie. Hij woont ter Kemnade, eentje locatie van Pluryn. Hij vertelt overheen den tekening diegene zo’n twee klas geleden met hem geproduceerd is. ‘Watten ik ie uiterst bovenmatig vond? Dat mensen wegens mij heen mijn talenten benoemden. Ik schenkkan nu op den tekening zien hoeveel dat er zijn, twintig ter nummer.’

‘Den tekening laat zien waar ik sta’

‘Den tekening praat mits ie ware tegen mij.’

Zijn talenten zo ter jawel zien, geven Laatstgeborene den mogelijkheid wegens waar te maken watten hij doorslaggevend vindt ter ie leven. Plus hij heeft zowel gemerkt dat hij vaststellen doelen nu veeleer bijstelt. Zo hielp den tekening hem met ie inzicht dat hij veeleer op Kemnade wil blijven woon ter positie van uitwonend. Uitwonend woon had hij twee klas geleden nog welnu ter zijn Toekomstplan toestaan tekenen. ‘Voordat mij is ie waardevol dat ie laat zien waar ik sta’, vertelt Laatstgeborene.

Onderbrak ie Toekomstplan aan den muur te zweven speelt ie steevast eentje rol. Dat beaamt zowel Kristel Kivits, diegene Laatstgeborene begeleidt ter Kemnade. ‘Ie is doorslaggevend dat hij ter ie zicht hangt. Plus noch opgerold ter den kastje onder eentje laagje stofdeeltjes, terwijl eentje oefenmeester er misschien niets van weet. Op diegene wijze geven ie support.’ Verschillend dan eentje pennen project maakt ie Toekomstplan verstaanbaar eindje uit van ie dagelijks leven.

‘Ik schenkkan mijn toekomst voordat mij zien’

Den tekening is eentje goede wijze wegens jawel huis te vatten.

‘Jouw kunt op veel wegen met zo’n tekening werken’, zegt Kristel. ‘Jouw kunt hem opsplitsen ter kleine stukjes. Jouw kunt er kleine doelen van maken. Jouw kunt ie zelfs ter eentje app verwerkt.’ Den tekening is eentje goede wijze wegens jawel huis te vatten. Kristel vervolgt: ‘Ik vind ie mits oefenmeester prettig wegens met eentje cliënt op den handelsbank te zitten plusteken dat hij dan zegt: “Ik schenkkan mijn toekomst voordat mij zien plusteken daarheen hangt hij” plusteken dat ik dan datzelfde zie. Dat jij ie met jawel overheen dezelfde waar hebt, lijkt intact vanzelfsprekend maar dat is ie helemaal noch. Onderbrak ie beeldend te maken is ie gemakkelijker wegens met jawel ge te stemmen.’

Toekomstplan geven structuur

‘Mits eentje cliënt eentje watten mindere dag heeft, geven den tekening beweegreden wegens weer te loeren welke talenten andere mensen ter hem zien’, zegt Kristel. Laatstgeborene vult aan: ‘Ie geven mij structuur. Daardoor ga ik helderder denken ter positie van verdrietig te wordt. Ie zorgt voordat eentje goede balans.’

Persoonsgerichte zorg

Kristel legt uit hoe ie Toekomstplan intact wasgoed past ter persoonsgerichte zorg, waar den behoeften plusteken willen van den cliënt centraal staan. ‘Ene gesprek waarin den huisbewoner den hoofdpersoon is, geven hem zeggenschap overheen hoe hij diegene willen ter beeld brengt. Plus doorheen met tekeningen plusteken picto’s te werken, is ie ter één oogopslag verstaanbaar voordat iedereen. Dat is welnu eentje verschil met hoe wij hiervoor eentje project maakten.’

‘Den meerwaarde van eentje tekening is dat er eentje duidelijker beeld vormt dat helemaal van den cliënt is. Met zijn allen bepaal jij onder leiding van den cliënt of dit zowel is watten hij bedoelt.’ Laatstgeborene geven aan dat ie veel mensen met wie hij ie gesprek overheen zijn Toekomstplan schenkkan voeren noch te vitaal moeten zijn. Dan schenkkan hij welnu ooit overprikkeld wordt.

Nieuwe tekeningen

Ie maken van eentje Toekomstplan is noch: eentje keer eentje tekening maken plusteken dan ben jij er. Ie is iets dat jij vaker moeten tenuitvoerleggen. Kemnade wil dan zowel eentje veel keer vanaf klas doorspreken ter hoeverre ie Toekomstplan nog actueel is. ‘Wij willen loeren hoe vaak ie zinvol is wegens ie weer aan te bieden plusteken eentje nieuwe tekening te maken’, zegt Kristel.

Annelies: ‘Ie komt best regelmatig voordat dat mensen na eentje tijdje hebben bereikt watten er op hun Toekomstplan staat. Plus mogelijk nodigen zij dan ter eentje volgende tekening andere mensen uit.’5 tips ter ie werken met eentje Toekomstplan


Ene Toekomstplan usances ter jouw organisatie? Dan hebben Laatstgeborene plusteken Kristel dit tips:

  1. Ie maken van eentje Toekomstplan ter den vorm van eentje tekening past noch ter iedereen. Bedenk van tevoren of ie eentje goede wijze is voordat den huisbewoner.
  2. Bespreek van tevoren met den huisbewoner met hoeveel mensen hij ie gesprek overheen ie Toekomstplan wil liefhebben.
  3. Weeskind geduldig, ga noch te snel.
  4. Laat den tekening noch opgerold ergens ter den kastje ligt. Hang hem aan den muur.
  5. Maak eentje kiek van den tekening, voordat mits den tekening mocht sneuvelen.Overheen Begeleiding à lade carte


Pluryn is eentje van den deelnemers aan ie tweejarige traject Begeleiding à lade carte waarin  aanbieders van gehandicaptenzorg hierbinnen lerende netwerken hun praktijkervaringen porties ter persoonsgerichte zorg. Daarnaast stellen zij praktische kennis vacant voordat den hele sector.