Apothekersvereniging KNMP maakt zichzelf “ernstig zorgen” overheen den aanhoudende geneesmiddelentekorten te Nederland. “Voordat ie derde klas op rij zijn meer dan mille tekorten opschrijven. Hoewel er sprake is van eentje terugloop ten opzichte van eentje klas vroeger, geoefend wij dit noch zo aan den gerecht”, meldt den organisatie.

Patiënten, apothekers plus andere zorgverleners hebben hier volgens KNMP veel last van. Ie tekort aan geneesmiddelen is afgelopen klas welnu kleiner werd vergelijken met ie klas daarvoor, waarna er te totaal 1480 tekorten werden geteld.

Vervaardiging

Geneesmiddelentekorten ontstaat wegens problemen met produktie, verdeling plus kwaliteit. Zowel spelen er economische factoren mee. “Zodra den produktie na eentje tekort weer op tempo komt, staat Nederland vaak achteraan den rij. Onzerzijds land is wegens den lage roemen voordat fabrikanten plus ie beperkte inwoneraantal geen aantrekkelijk afzetmarkt”, aldus KNMP.

Structureel

Den apothekers hopen dat ie probleem dit klas structureel afneemt. Geneesmiddelenfabrikanten plus groothandels krijgen vanaf den zomer namelijk den verplichting wegens minimale voorraden aan te leggen. Dat gaat geldt voordat alle geneesmiddelen diegene op recept verkrijgbaar zijn. Apothekers lossen den tekorten nu vaak op wegens onder meer medicatie met dezelfde werkzame stofdeeltjes van eentje ander merknaam aan te bieden. (ANP)