Te eentje mededeling dat vandaag is gepubliceerd, uiten den Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV), ANBO, KBO-PCOB plus den Nederlandse Vereniging van Kleine Kernen hun zorgen overheen den kwetsbare positie van apotheekhoudende huisartsen op ie platteland. Er zijn maar weinig opvolgers vacant plus den macht van zorgverzekeraars te plattelandsregio’s groeit. Den partijen hopen dat ie mededeling leidt totdat ingrijpen doorheen ie kabinetkast. Dit meldt ie Generaal Dagblad. 

Nederland telt vrijwel 320 apotheekhoudende huisartsen. Dat zijn er noch veel plus zij flippen zichzelf vooral te kleine dorpen. Zij verlenen huisartsenzorg plus kunnen hun patiënten rechtstreeks medicijnen geven wegens hun apotheekhoudende positie. Zorgverzekeraars nemen den distributiekantoor van medicijnen plus medische hulpmiddelen echter steeds vaker overheen plus dit heeft negatieve impact op den omzet van dit huisartsen. Hun bestaanszekerheid komt hierdoor te ramp, zeggen LHV, ANBO, KBO-PCOB plus den Nederlandse Vereniging van Kleine Kernen.

Bureaucratie

Den administratieve lastendruk voordat huisartsen is gigantisch hooggelegen plus dat zien zowel potentiële opvolgers. Diegene gaan daarom veeleer zoals den randstad, zeker mits huisartsen op ie platteland geen apotheek meer kunnen vasthouden. Den manifestschrijvers willen dat ie kabinetkast eentje visie opstelt voordat apotheekhoudende huisartsen, diegene bereikbaar willen blijven voordat met name den oudere populatie. Zowel moeten den Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) ervoor zorgen dat ‘ie sterk spaarzaam dwingende letter’ van zorgverzekeraars tijdens den contractering secundair is aan kwalitatieve zorg.

Om: Nationale Zorggids