Den tijdelijk 83-jarige Henk Spijker gebruikte tussen 1977 plusteken 1984 minstens viertal keer zijn inherent zaad via vrouwen diegene via hem kwamen voordat vruchtbaarheidsbehandelingen. Hij werkte waarna via ie Carolusziekenhuis, dat nu is opgegaan ter ie Jeroen Bosch Ziekenhuis. Van één donorkind is vertrouwd dat Spijker den vader is. Hij vertelde den vrouwen diegene via hem kwamen niets overheen zijn spermadonaties. “Ik vond dat noch nodig”, zegt hij ter eentje vraaggesprek met den Volkskrant. Ie ziekenhuis denkt noch dat er zoveel donorkinderen zijn indien bijvoorbeeld via Jan Wildschut of Jan Karbaat.

Geen spijt

Spijker, diegene vierde dokter waarvan vertrouwd is dat hij zijn inherent zaad gebruikte via fertiliteitsbehandelingen, schaamt zichzelf noch voordat zijn acties destijds. “Ofschoon zullen ik ie onder den huidige omstandigheden noch meer tenuitvoerleggen. Er zijn nu andere methoden.”

Vanwege: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky