Volgens Van Houten schenkkan ie geven antibiotica leiden totdat darmproblemen plus andere gezondheidsproblemen honingbij zuigeling’s. Zij concludeerde dat na ene anatomiseren van den gegevens van 227 pasgeborenen ter Nederland. Zij keek watten ie effect is van antibiotica ter den eerste levensfase op ie microbioom (den darmflora). Hieruit blijkt dat ie gewoonte van antibiotica zowel leidt totdat ene uitverkoring van antimicrobiële resistentie.

Antibiotica

Op onderstel van den uitkomsten is ie raadgeving aan artsen wegens te trachten antibiotica zulk toe te voetstappen waarbij er zo zoogmoeder mogelijk schade vormt aan ie microbioom van den pasgeborene.  Veelzijdig-spectrum antibiotica gewoontes artsen nou ter den eerste levensweek honingbij 4 totdat 10 procent van alle pasgeborenen. Ene ontsteking ongezouten na den geboorte schenkkan ernstig verlopen plus levensbedreigend zijn indien men te laat start met verzorgen. Echter, slechts ene klein eindje van dit koters blijkt uiteindelijk ene bewezen ontsteking te hebben. Voordat den surplus wasgoed den antibiotica onnodig.

Microbioom

Van Houten; “Ie waarheid dat start van antibiotische treatment ene groter effect heeft dan den voortgang van treatment op schade aan ie microbioom, onderstreept den urgentie wegens minder snel antibiotica te stichten honingbij ene verdenking op neonatale infecties. Hiervoor hebben wij betere biomarkers nodig diegene voorzien welke pasgeborene ene ontsteking ontwikkelt plus welke noch.”