Mokum UMC deed ie research samen met den Vrije Universiteit Mokum. Den resultaten van ie research zijn donderdag gepubliceerd ter ie wetenschappelijke weekblad PLoS One.

Enquête

Onderzoekers van veertien universiteiten plus acht universitaire medische centra kregen tussen oktober plus november 2020 eentje anonieme enquête. Dit kwam van den National Survey on Research Integrity (NSRI). Dat ging overheen onderwerpen diegene wetenschappelijke integriteit kunnen stimuleren of hinderen.

Bedenkelijke onderzoekspraktijken

“Ie gaat wegens bedenkelijke onderzoekspraktijken. Zij veiligheidsfunctionaris bijvoorbeeld negatieve resultaten noch, voorttrekken te sterke slotbeschouwingen of schetsen den zwakke punten van den studie onvoldoende”, stelt hoofdonderzoeker Gowri Gopalakrishna van ie Mokum UMC.

Vervalst

Zowel wetenschappelijk wangedrag komt voordat. Zo zegt eentje op den twaalf academische onderzoekers den afgelopen drietal klas research vervalst te hebben. Zowel zijn er gegevens verzonnen, aldus ie universitaire ziekenhuis.

Slordig

Ie research worden gedaan omdat Gopalakrishna plus haar collega’s ontdekten dat sterke onderlinge wedstrijd plus druk wegens te spenderen den mogelijkheid vergroten dat wetenschappers slordig werken of den wetenschappelijke integriteit schenden. (ANP)