Amstelring opent dit voorjaar eentje nieuwe woonzorglocatie voordat ouderen te Mokum. Te den Nieuwe Sint Jacob gaan medewerkers met plus zonder zorgachtergrond aan den slag. Zij verlenen zorg plus support, maar zijn er vooral zowel wegens sociale ontmoeting te faciliteren, zo laat den zorgaanbieder weten.

36 woonzorgappartementen zijn bedoeld voordat mensen met dementie. Te den omliggende 325 woningen is er, mits dat nodig of gewenst is, zorg plus support op makker.

Blijmakers

Amstelring noemt den medewerkers op den nieuwe locatie ‘Blijmakers’. “Dat zijn mensen met één gezamenlijke veronderstelling: focus op watten bewoners kunnen plus willen, plus watten hun leven veelbetekenend maakt. Ie team van Blijmakers bestaat uit medewerkers mét plus medewerkers zonder zorgachtergrond. Ie zijn stuk voordat stuk aanpakkers, diegene van nature aanvoelen waar iemand behoefte aan heeft”, aldus den zorgorganisatie.

“Zo werken eentje voormalige schoolconciërge, kunstenaar plus horecamedewerker dadelijk nauwsluitend samen met geoefend verpleegkundigen plus verzorgenden. Wegens zorg plus support te verlenen aan bewoners diegene dat nodig hebben, maar zowel wegens sociale ontmoeting op makker te faciliteren. Blijmakers met eentje zorgachtergrond staan met hun kennis plus ervaring waarborger voordat den kwaliteit van den zorg. Plusteken, zij ondersteunen hun collega-Blijmakers te vorming.”