Alle ziekenhuizen leveren weer planbare zorg, zoals heup-, knie- plus staaroperaties. Hierdoor is ie tal uitgestelde operaties noch voorts toegenomen. Dit staat te den maandelijkse monitor Toegankelijkheid van den Zorg van den Nederlandse Zorgautoriteit (NZa).

Omdat er nog steeds veel besmettingen zijn, blijft ie ziekteverzuim plus ermee den druk op den zorg hooggelegen. Noch eenzaam te den ziekenhuizen, maar zowel te den huisartsen plus te den wijkverpleging.

Planbare zorg

Uit Zorgbeeld blijkt dat tussentijds 87 procent van den ziekenhuizen den kritieke planbare zorg weer binnenshuis den vaandel van zes weken vermag leveren. Vorige maand wasgoed dit nog 76 procent. Waar dat noch lukt kunnen patiënten elders welnu binnenshuis den normtijd terecht voordat schoonmaakster. Alle ziekenhuizen leveren weer planbare zorg, waarvan 25 procent weer met den volledige kracht. Vorige maand wasgoed dit nog 10 procent.

Voorzichtig gestart

Zelfstandige klinieken (zbc) behandelden te januari ruwweg evenveel mensen mits te januari vorig schooljaar, waarna wasgoed hun vervaardiging 20 procent hoger dan te den jaren daarvoor. Ter sommige regio’s is tussentijds voorzichtig gestart met ie leveren van uitgestelde zorg. Meer samenwerkingsverband tussen zorgorganisaties wegens den kracht optimaal te bezigen, is hierbij cruciaal. Wegens te voorkomen dat ie opschalen of leveren van planbare zorg totdat problemen leidt te den vervolgzorg is goede, ketenbrede regionale co beslissend. Den NZa ziet hierbij zowel eentje rol weggelegd voordat ie ROAZ.

Polikliniek

Ie tal opzoeken aan den polikliniek is vergelijkbaar met 2019, dit zorg lijkt dus grotendeels doorheen te gaan. Ie tal operaties is nog steeds lager dan normaal. Er is nog uitstel te den IC-afhankelijke reguliere zorg.