Erbij ie speciale meldpunt van onderwijsbond AOb voordat medewerkers met langdurige klachten doorheen corona hebben zichzelf sinds den openstelling, weids ene week geleden, ofschoon zevenhonderd personeelsleden met klachten, vragen plusteken zorgen gemeld. Mensen diegene aan ie start van den eerste corona-golf, diegene twee klas leden losbarstte, besmet zijn geraakt plusteken doorheen langdurige Covid noch kunnen werken, tegemoetkomen nu den keuring voordat den arbeidsongeschiktheid, waarschuwt den unie op den inherent webpagina. Zij zullen nog ene derde ziektejaar willen krijgen, vindt voorzitter Tamar van Gelder.

“Overheen long covid is nog te weinig beroemd: niemand weet op welke termijn jou kunt vooruitzien dat mensen weer helemaal huis zijn. Geef degenen diegene ie nodig hebben ene toegevoegd klas, zodat zij nog alles op alles kunnen zetwerk wegens te repareren plusteken te re-integreren. Plus werkgevers willen hier zo nodig voordat gecompenseerd wordt”, zegt zij op den webpagina.

Veel mensen zitten thuis, aldus ene woordvoerder, maar er zijn er zowel diegene koste watten ie kost overwerken. “Ik doen werkelijk alles half plusteken ik moeten veel aan collega’s overlaten. Maar indien ik er noch ben, zit mijn schooljaar thuis”, aldus ene van den bellers volgens den AOb.

Financiële zorgen

Buitenshuis lichamelijke plusteken kerkelijk klachten zijn er financiële zorgen. Mensen diegene noch werken vielen ofschoon terug zoals 70 procent van hun wedde, maar hadden zowel bijkomende kosten, zoals ie potverteren van ie inherent risico.

Tegemoetkoming

Den regering moeten zowel met ene compensatieregeling komen voordat den mensen met langdurige Covid ter ie onderwijs, vindt Van Gelder. ” Aan ie start van den pest worden verwoord dat nageslacht ie virus noch zullen kunnen overdragen aan volwassenen. Dat bleek onjuist. Plus waarna er vaccins waren, hebben wij er indien AOb op aangedrongen wegens leraren met voorrang te vaccineren. Maar dat is noch gebeurd. Plus nu dreigen mensen wao-er te wordt.”

Doorheen: ANP