Ie akkoord is geïnspireerd op ie Veiligheidsraad-verdrag Handicap. Den komende jaren zullen zorgaanbieders plus zorgkantoren afspraken maken overheen onder meer ie toegankelijk liefhebben van den zorg plus ie op peil brengen van ie tal medewerkers te den gehandicaptenzorg. “Den ambitie is dat den uiterst kwetsbare mensen met ene restrictie tijdig betekenisvolle plus passende zorg kunnen krijgen.”

Vijf thema’s

“Wij willen voordat den cliënten én voordat den medewerkers te den gehandicaptenzorg oplossingen vinden plus dat lukt inclusief te partnerschap”, aldus Boris van der Ham, bestuursvoorzitter van den VGN. Den transitie loopt via vijf thema’s: betekenisvolle daginvulling, inzet van arbeidsbesparende technologieën, ene passend zorgniveau voordat iedereen, (indien ie schenkkan) ene inherent veilige plek te den samenleving plus honingbij elke cliënt wordt ene netwerk gestimuleerd plus gefaciliteerd wegens ene rol te spelen te den zorg plus sponsoring.

Zorgaanbieders gaan met cliëntenraden plus zorgkantoren ie akkoord uitwerken totdat “resultaatafspraken”. Onderdeel daarvan kunnen nieuwe vormen van inkoop zijn. Zorgaanbieders plus zorgkantoren gaan ruimte creëren wegens te uitproberen, zichzelf te uitbouwen op dit thema’s plus te investeren wegens den gemaakte resultaatafspraken te realiseren.

“Wij zijn er trots op dat wij indien brancheorganisaties totdat dit akkoord gekomen zijn”, zegt Wout Adema, directeur Zorg van ZN: “Ie is ene inspirerend voorbeeld van hoe jij met jawel schenkkan samenwerken aan toekomstbestendige zorg.”