Viertal risicogroepen zullen den waarschijnlijkheid willen krijgen wegens op korte termijn eentje tweede boosterprik tegen ie coronavirus te halen. Ie gaat wegens mensen van 70 schooljaar plus vader, volwassenen met ie syndroom van Down, volwassenen met eentje ernstige immuunstoornis plus wegens bewoners van verpleeghuizen. Dat adviseert den Gezondheidsraad.

Den Gezondheidsraad houdt er rekening mee dat den versoepelingen van den coronamaatregelen leiden totdat “eentje kortstondige versteviging te ie tal besmettingen”. Mensen uit diegene kwetsbare groepen kunnen daardoor ernstig ziek wordt plus misschien welnu overlijden. Daarom zullen zij nu alhoewel eentje tweede boosterprik willen kunnen krijgen, vindt den raad.

Medische risico’s

Wegens hun medische risico’s waren den viertal groepen afgelopen najaar mits eersten aan den spelletje wegens eentje reserve prik te krijgen. Omdat zij mits eersten diegene vaccin ontvingen, zou den dekking van diegene booster zowel voorheen minder wordt dan tijdens anderen.

Pfizer plus Moderna

Den mensen uit den viertal groepen kunnen ie uitgelezene eentje zogeheten mRNA-vaccin krijgen, adviseert den Raad. Dit zijn den vaccins diegene vervaardigd wordt doorheen Pfizer/BioNTech plus doorheen Moderna.

Noch nodig

Voordat andere volwassenen is eentje tweede boosterprik voorlopig noch nodig. Den omikronvariant is “minder ziekmakend” plus ie tal besmettingen gaat waarschijnlijk valleien. “Voordat den algemene populatie is den verwachte gezondheidswinst doorheen eentje tweede boostervaccinatie daarom gering”, aldus den Gezondheidsraad.

Voortzetting

Ter maart kijkt den Gezondheidsraad weer zoals den situatie. Misschien is ie dan nodig wegens zowel andere groepen van mensen onder den 70 eentje boosterprik aan te bieden. (ANP)