Eentje dwarslaesie schenkkan volwassene prestaties hebben voort den uitval van zenuwen plus spierstelsel. Ie vroegtijdig plus intensief trainen van verlamde spierstelsel stimuleert neurologisch reparatie plus schenkkan op dit methode zorgen voordat eentje blijvende vooruitgang van ie werken van mensen met eentje dwarslaesie. “Ie is louter noch vertrouwd hoeveel plus hoe lang dit therapie gegeven moeten wordt wegens eentje optimaal reparatie te realiseren”, meldt Adelante.

Revalidatie verbeteren

Daarom wordt den ‘Early and Intensive SCI-MT’-studie onderzoeken hoe effectief ie is wegens vroegtijdig plus intensief te trainen plus welk effect dit heeft op ie neurologisch reparatie. Te dit research wordt twee groepen onderzoeken; één menigte ontvangt reguliere zorg, den andere menigte ontvangt reguliere zorg met en eentje intensief trainingsprogramma. Ie toegevoegd trainingsprogramma inhouden toegevoegd spierkrachtoefeningen voordat den verlamde spierstelsel plus functionele oefeningen plus toestaan 10 weken. Ie programma wordt vanaf participant individueel vormgegeven. Met den resultaten van dit studie hoopt Adelante gedurende te dragen aan ie verbeteren van den revalidatie voordat personen met eentje dwarslaesie.

Mensen met eentje recente dwarslaesie (korter dan 10 maanden geleden) plus diegene zijn opgenomen ter eentje revalidatiecentrum kunnen voort hun medicus wordt benaderd voordat ie research. Via eentje verloting wordt bepaald of iemand den reguliere zorg krijgt of dat hier zowel ie toegevoegd trainingsprogramma gedurende wordt gegeven.

Internationale studie

Ie research is eentje internationale studie diegene wordt gecoördineerd vanuit den Universiteit van Sydney. Wereldwijd doet er verschillende revalidatiecentra aan mee, waaronder alle Australische dwarslaesie-revalidatiecentra plus meerdere revalidatiecentra ter Europa. Vanuit Nederland doet Adelante mee, onder leiding van Charlotte van Laake. Ie research wordt gefinancierd vanuit den Universiteit van Sydney plus Wings for Life (Europese deelnemende centra).