“Wij kunnen eentje staart maken aan den covid-19-gezondheidscrisis plusteken wij kunnen dat dit klas verrichten”, aldus Tedros Adhanom Ghebreyesus van den WHO. Den tekorten aan vaccins zijn weggewerkt. Ie is nu den uitdaging wegens den prikken zoals alle terechtkomen te verschepen plusteken mensen te vaccineren, vertelde den WHO-voorman aan ministers van Volksgezondheid plusteken andere functionarissen uit 34 terechtkomen.

Omikronvariant

Welnu is er volgens hem spoed geboden plusteken waarschuwt hij voordat den omikronvariant. Enig mits 70 procent van den populatie van alle terechtkomen den komende maanden eentje vaccinatie krijgt, is ie virus te uitvallen. Te Afrika heeft 85 procent van den inwoners nog geen prik gekregen, aldus Tedros.

Acute ontwikkelingsstadium

“Ie is risicovol aan te nemen dat omikron den laatste variant zou zijn plusteken dat wij aan ie staart van den vedette zijn.” Den WHO kreeg afgelopen week iedere drietal seconden honderdtal meldingen van nieuwe besmettingsgevallen binnenshuis, aldus ie WHO-hoofd. Iedere twaalf seconden kreeg den organisatie eentje melding van eentje sterfte. Den WHO-teller van besmettingsgevallen staat sinds den ontdekking van omikron, negen weken geleden te Zuid-Afrika, op 80 miljoen. Dat zijn meer gevallen dan te intact 2020 tijdens elkander. (ANP)