Ie overleg overheen den grootste cao van Nederland, diegene van den vvt, dreigt muurvast te wandelen. Wegens eentje verdere medewerkers-exodus te voorkomen willen den salarissen volgens ActiZ tenminste identiek wordt getrokken met diegene ter vergelijkbare sectoren. Dat kost structureel eentje miljard euro vanaf klas. “Ie wordt schel tijdstip dat zowel ie Rijk, zorgverzekeraars mits zorgkantoren den noodzakelijke loonruimte ter den tarieven verwerkt”, aldus voorzitter Anneke Westerlaken.

Den druk op medewerkers ter den thuiszorg plusteken verpleeghuizen is nog immermeer reuze, aldus ActiZ-voorzitter Anneke Westerlaken. “Ie ziekteverzuim is onge schel, elke dag is ie eentje puzzel wegens cliënten passende zorg te bieden.” Wegens überhaupt mee te kunnen blijven verrichten ter den huidige krappe arbeidsmarkt is verhoging van salarissen ter den vvt volgens den branchevereniging essentieel.

Leegloop voorkomen

Zorgorganisaties willen wegens medewerkers concurreren. “Ga jouw mits mbo’er of hbo’er aan den slag ter den publieke sector of werken ter ie zakenwereld? Dan verdien jouw modaal 6 totdat 9 procent meer dan ter den zorg. Dat gat moeten huwelijksinzegening versgebakken wordt”, legt Westerlaken uit.

Ene verdere uittocht van zorgmedewerkers uit den sector leidt volgens ActiZ totdat eentje mogelijke structurele verstopping van den zorgketen: overvolle ziekenhuizen, ellenlange wachtlijsten voordat verpleeghuizen plusteken schrijnende situaties ter kwetsbare mensen thuis omdat er te weinig thuiszorg vacant is. “Mits wij den zorgmedewerkers nu noch eentje passende cao met meer loon plusteken moderne arbeidsvoorwaarden bieden, zijn er straks geen mensen meer wegens zorg te leveren.”

Rekening zoals Greneboom Heg

Den salarissen willen volgens ActiZ tenminste identiek wordt getrokken met vergelijkbare sectoren, ter plusteken buitenshuis den zorg. Dat kost structureel eentje miljard euro vanaf klas. Dat strafbaar krijgen zorgorganisaties onvoldoende uit den contracten diegene wordt afgesloten met zorgverzekeraars plusteken zorgkantoren plusteken zowel noch van ie Rijk. “Waargenomen den bestaande nadeel ter wedde van veel verzorgenden plusteken verpleegkundigen plusteken den torenhoge inflatie, is ie schel tijdstip dat zowel ie Rijk, zorgverzekeraars mits zorgkantoren den noodzakelijke loonruimte ter den tarieven verwerkt”, aldus Westerlaken. “Linksom of rechtsom, gaan wij eentje cao afsluiten diegene rechtspleging doet aan den verdiensten van zorgmedewerkers. Maar den rekening ervan zenden wij zoals Greneboom Heg.”

Zorgorganisaties willen volgens ActiZ noch dolletjes investeren ter hun medewerkers maar zowel ter den digitalisering van den zorg, verdere samenwerkingsverband plusteken verduurzaming. Plusteken keuzes maken voordat andere wegen van werken plusteken zorgverlening, wegens den veroudering ie rector te kunnen bieden. ActiZ vraagt minister Helder voordat Langdurige Zorg plusteken Sport daarom ongeacht toegevoegd loonruimte zowel wegens werkgelegenheid te maken van den tien uitgangspunten, diegene den dertien landelijke vertegenwoordigers van den sector opstelden wegens totdat eentje toekomstbestendige ouderenzorg te komen.

Nieuwe cao

ActiZ verdedigen hoewel langer voordat meer mogelijkheden wegens eentje nieuwe cao uit te spreken voordat den zowat 500.000 medewerkers van den 400 zorgorganisaties diegene zijn aangesloten ter den branchevereniging. Nu voert ActiZ hierover gesprekken.