Ingewikkeld probleem

Meer dan ene miljoen Nederlanders voelen zichzelf eenzaam. Verlatenheid is ene ingewikkeld probleem, ie oplossen is noch eenvoudig. Indien jouw papa wordt schenkkan ie ene grotere rol gaan spelen. Onder meer omdat mensen uit den directe omtrek wegvallen. 

Onder senioren vanaf 65 schooljaar geven 44% aan zichzelf eenzaam te voelen. Dat is haastigheid den tweede van den ouderen. Van dit weids 500.000 mensen voelt 15%, dus 75.000 mensen, zichzelf ter den zomer nog eenzamer dan ter ene andere tijdsperiode van ie schooljaar. Dit is vergelijkbaar met ie tal inwoners van ene middelgrote stad indien Assen of Voorburg. 

Voorts voelt 3% van den senioren zichzelf hevig eenzaam plusteken 13% enigszins. Den langste tijdsperiode dat iemand geen verschillend wezen spreekt is 8 dagen. Den zomer is dus voordat ene eindje van den senioren ene onprettige tijdsperiode. Zomereenzaamheid komt vaker voordat ter plusteken rond uitgestrekte steden, iets meer onder vrouwen dan mannen, plusteken onder alleenstaanden plusteken senioren zonder koters. 


Lokale activiteiten 

Kloppend ter den tijdsperiode waarin geslacht, kennissen plusteken omwonenden op verloftijd gaan, schenkkan ie voordat achterblijvers stilzwijgend wordt. Té stilzwijgend. Daarom is ie van bij dat activiteiten zowel ter den zomer volharden, roept KBO-PCOB op. Dat schenkkan op dezelfde methode indien den verenigingsactiviteiten diegene den 800 lokale departementen den surplus van ie schooljaar overhandigen, maar den zomer leent zichzelf honingbij uitstek voordat ene ander accent of invulling. Vaartochten, fietstochten, wandelingen plusteken rondleidingen wordt zowel ter dit tijdsperiode georganiseerd. Plus met welslagen! 

KBO-PCOB deelt ter den zomermaanden tal van goede voorbeelden ter inspiratie plusteken wegens blijvende voetlicht te vragen voordat ie thema. Manon Vanderkaa, directeur KBO-PCOB: ‘Ie is van vitaal bij dat er zo ter den stille tijdvakken indien den zomer activiteiten georganiseerd wordt. Wij zijn blijmoedig dat veel van onze departementen dat uitrichten plusteken roepen zowel andere organisaties op dat te (blijven) uitrichten. Ie is voordat mensen onvervalst van waarde wegens anderen te kunnen blijven ontmoeten.’

Ontmoeting op den zomerschool

Ene ander inspirerend voorbeeld zijn den zomerscholen diegene op meerdere plekken ter ie land voordat senioren wordt georganiseerd. Ie aanbod varieert van activiteiten indien boetseren plusteken verven totdat rondleidingen, lezingen plusteken samen leegeten. Ie belangrijkste doelwit van dit zomerscholen is den onderlinge ontmoeting. Mooie voorbeelden van zomerscholen zijn er ter Almere, Almelo, Delft, Tiel plusteken Houten

Terugkijken zoals elkander

Hoewel verlatenheid noch eenvoudig is op te lossen, kunnen wij welnu iedereen ene steentje meehelpen. Dat hoeft noch ingewikkeld te zijn. Ie begint namelijk gewoon honingbij oog hebben voordat den ander, ter jouw inherent omtrek. Maak ooit ene praatje, drink ene kopje koffie of eet ene roomijs met iemand ter jouw buurt. Terugkijken zoals elkander is misschien welnu den begin totdat ie oplossen van verlatenheid. 

Via www.kbo-pcob.nl/eenzaamheid zijn den diverse inspirerende voorbeelden terug te vinden evenals meer inlichting overheen verlatenheid plusteken ie actiepakket Verbinding & Ontmoeting.