Voornaamst Nederlandse ziekenhuis ter den tabel voordat 2022 is Mokum UMC op plek 38. Zowel UMC Utrecht plusteken LUMC staan met plekken 44 plusteken 62 hooggelegen opschrijven. Radboudumc, Erasmus MC, UMCG plusteken Maastricht UMC+ volgen op respectievelijk plekken 74,93,111 plusteken 128. St. Antonius Ziekenhuis staat op ene noch nader genoemde plek tussen 151 plusteken 250. Te den ranking voordat 2021, waarna nog ene top 200, stonden zeven Nederlandse ziekenhuizen. Waarna behaalde UMC Utrecht den voornaamst Nederlandse score op plek 22. Mokum UMC stond waarna op plek 47.

Top drietal voordat VS

Den voornaamst drietal plekken ter den tabel zijn voorbehouden aan Amerikaanse ziekenhuizen. Den Mayo Clinic, ene theoretisch medisch centrum ter Rochester ter den Amerikaanse staat Minnesota, staat op plek 1. Den grootste ziekenhuisgroep ter wereld staat alreeds langer bovenaan ter allerlei rankings. Te 2018 vertelden chauffeurs van den Mayo Clinic hoe zij naar de zorg kijken op ene congres van Zorgvisie.

Den Cleveland Clinic plusteken Massachusetts General Hospital volgen op plek twee plusteken drietal. Ie eerste ziekenhuis buitenshuis den Verenigde Staten is Toronto General – University Health Network op plek viertal. Ie Berlijnse ziekenhuis Charité – Universitätsmedizin Berlin staat op plek vijf.

27 terechtkomen

Den tabel beoogt den lieve ziekenhuizen ter wereld op ene rijtje te zetwerk, maar ter den praktijk wordt eenzaam gekeken zoals ziekenhuizen ter 27 terechtkomen. Wegens den ranking op te maken vragen den onderzoekers ter ene online enquête zo’n 80.000 medisch experts zoals hun visie. Voorts usances den opstellers van den tabel publiekelijk beschikbare patiëntonderzoeken plusteken kwaliteitsindicatoren. Medisch journalisten wordt gevraagd wegens den resultaten te natellen.