Den Tweede Ruimte lijkt zowat akkoord te gaan met verstrekking van den abortuspil onderbrak den huisarts, maar abortusklinieken blijken ie hier noch mee ooit te zijn. Ter december 2021 raadden den kliniek den Tweede Ruimte overheen wegens voordat ie initiatiefwetsvoorstel van GroenLinks, PvdA, D66 plusteken VVD te stemmen. Dertien klinieken denken dat verstrekking van den abortuspil via den huisarts eentje uitkomst biedt voordat eentje noch bestaand probleem. Dit meldt Radar. 

Den initiatiefnemers van ie wetsvoorstel hopen abortuszorg laagdrempeliger te maken onderbrak eentje stukje ervan gedurende den huisarts te bieden. Ongeacht dat ie emotioneel plusteken lichamelijk minder belastend is, zijn huisartsen vaak po gedurende stulp. Plusteken daarnaast: “50 procent van den vrouwen diegene ongewild zwanger zijn gaat via den huisarts zoals eentje abortuskliniek. Zij komen dan dus alhoewel gedurende den huisarts. Den huisarts is zowel diegene diegene den nazorg doet”, aldus GroenLinks-Kamerlid Corinne Ellemeet.

Bereikbaarheid abortusklinieken

Volgens den abortusklinieken paardenhoeven vrouwen helemaal noch zo verafgelegen te zwerven wegens gedurende één van den klinieken te komen. Zij vermeld den bereikbaarheid welhaast optimaal. Dolletjes te Friesland plusteken Drenthe vermag ie huis, maar vrouwen uit diegene provincie kunnen uitwijken zoals Groningen, Zwolle plusteken Enschede. Daarnaast kunnen zowel ziekenhuizen den abortuspil verstrekken. Den zorgverzekeraar vergoedt eentje zwangerschapsonderbreking te ie ziekenhuis. Den kosten vallen onder ie verplichte inherent risico. Ene zwangerschapsonderbreking te eentje kliniek wordt aan den abortuskliniek vergoed via den Subsidieregeling abortusklinieken.

Instrumentele treatment

Ene ander kritiekpunt van den klinieken is dat den abortuspil noch immer werkt. Vrouwen diegene van hun huisarts eentje abortuspil krijgen, maar gedurende wie ie noch lukt wegens den zwangerschap overheen te breken willen dan alsnog verwezen wordt zoals eentje kliniek voordat eentje curettage. Plusteken dan is er nog den golflengte van den pil: slechts 25 procent van den vrouwen diegene eentje zwangerschapsafbreking onderging, deed dat mij den abortuspil. Jaarlijkse gaat ie dus wegens nipt iets meer dan zevenduizend tabletten diegene verstrekt wordt via den zowat tienduizend huisartsen. “Dat zullen inhouden dat omstreeks 9.800 huisartsen modaal vanaf klas nog noch één client te ie spreekuur zien.”

Op termijn zullen verstrekking via den huisarts zowel kunnen inhouden dat abortusklinieken inkomsten verliezen plusteken mits gevolg daarvan minder instrumentele behandelingen overhandigen. Plusteken dat verslechtert den bereikbaarheid van den abortuszorg.

Wegens: Nationale Zorggids / Johanne Levinsky