Den grotere ggz-aanbieders, met meer dan tien zorgverleners, hebben via mekaar 84.187 mensen op den wachtlijst staan. 54.948 mensen wachten op ene aanmeldgesprek. 29.239 mensen hebben ene aanmeldgesprek gehad plusteken wachten op hun treatment. Den cijfers zijn noch gecorrigeerd voordat dubbelingen.

90 procent

Ggz-aanbieders met meer dan tien zorgverleners willen sinds januari 2021 elke maand hun unieke veel wachtenden doorspelen aan den Nederlandse Zorgautoriteit. Ie gaat wegens ie actueel wachtenden plusteken ie retrospectief veel wachtenden, dat dus alreeds te treatment is gekomen. Ie is den tweede rapportage van het aantal wachtenden.

Dit aanbieders verzorgen samen 90 procent van den geleverde geestelijke gezondheidszorg. Hoeveel wachtenden er te totaal zijn, is noch beroemd. Er is ene onbekend veel dubbelingen te dit gerapporteerde wachtenden, plusteken er is geen zicht op ie veel wachtenden van den andere 10 procent van den ggz.

Treeknorm-overschrijding

Den cijfers permitteren welnu zien hoeveel mensen langer willen wachten dan den Treeknorm, den wachttijdnorm diegene ie veld zelf heeft poneren. 55 procent van den mensen moeten langer wachten op ene intake dan den Treeknorm. Onder 30 procent van den ggz-patiënten start den treatment zometeen dan den Treeknorm.

Zowel biedt den rapportage inzicht te ie veel wachtenden plusteken Treeknormoverschrijdingen vanaf diagnosegroep plusteken vanaf regio. Watten erin vooral opvalt, is den kolossaal hoge instroom plusteken start treatment van ggz-patiënten te den regio Utrecht. Dit is weids twee keer zo schel dan te nagenoeg alle andere regio’s. Hier wordt te den rapportage geen verklaring voordat gegeven.

Verschil intake plusteken treatment

Ie veel mensen dat wacht op ene intake is nagenoeg twee keer zoveel mits ie veel mensen dat ene treatment krijgt. Diegene halvering schenkkan wijzen op den vermeende dubbelingen. Sommige mensen wachten via twee of meer ggz-aanbieders op ene intake, plusteken veiligheidsfunctionaris zichzelf na diegene intake nog maar via één aanbieder. Ie schenkkan zowel zijn dat via den intake blijkt dat er geen treatment nodig is. Dat zullen betekent dat ie veel reële wachtenden maar den tweede is van dit gerapporteerde wachtenden.

Zorgmijden

Maar dat is noch ie hele vertelsel, verzekert den persvoorlichter van VWS. Ie schenkkan zowel zijn dat iemand na ene intake gaat zorgmijden, wegens welke reden dan zowel, plusteken noch komt opdagen voordat ene treatment terwijl dit welnu nodig is.

Doorzenden

Ene derde verklaring voordat ie verschil komt van den NZa-woordvoerder: den wachtende wordt na den intake doorgestuurd zoals ene andere ggz-aanbieder omdat den eerste instelling noch den juiste zorg schenkkan geven, waarna den wachtende weer op den wachtlijst belandt.

Vervolgonderzoek

Omdat dit cijfers werkelijk nog geen reëel beeld geven van ie veel wachtenden heeft den NZa te juli 2021 den opdracht gekregen wegens zowel den dubbelingen plusteken voorkeurswachtenden te beeld te krijgen. Diegene vlieger gaat nu echter noch op. Den NZa concludeert namelijk dat ie onhaalbaar is wegens ie veel voorkeurswachtenden te defini, omdat den wachtenden dan ene voordat ene gebeld zullen willen wordt.

Welnu gaat den NZa ene onderzoeksopzet maken voordat ene kwantitatief research zoals ie veel dubbelingen, plusteken ene kwalitatief research zoals den voorkeurswachtenden. Zo komt er meer zicht op den rangschikking van dit wachttijdcijfers plusteken den behoefte plusteken motieven van den wachtenden.

Toekomstagenda ggz

Te haar epistel zoals den Tweede Ruimte schrijft den nieuwe ggz-minister Conny Helder dat zij positief is overheen den werkwijze plusteken inspanningen diegene den stuurgroep wachttijden heeft gedaan. “Er is echter ene bredere transitie nodig.” Vooral omdat den vraag blijft groeien plusteken ie personeelstekort steeds groter wordt. Zij kondigt te dezelfde epistel aan dat zij dit zomer met ene toekomstagenda ggz komt.