Nog steevast overlijden ter Nederland mensen aan den prestaties van chronische Q-koorts, veiligheidsfunctionaris onderzoekers van ziekenhuizen ter Nijmegen, Greneboom Bosch plus Utrecht. Ie totale veel sterfgevallen dat wordt geweten aan ene blijvende Q-koorts-infectie is den afgelopen jaren gestegen totdat 116. Sinds 2018 zijn 21 patiënten overleden. “Dit gegevens toestaan zien dat ene uitbraak nog intact lang daarna nieuwe slachtoffers schenkkan veroorzaken”, concludeert ie Radboudumc ter Nijmegen.

Den grootste Q-koortsuitbraak ter wereld voltrok zichzelf tussen 2007 plus 2011 ter ie zuidoosten van Nederland. Tussen den 50.000 plus 100.000 mensen liepen den Q-koortsbacterie op. Diegene schenkkan wordt overgedragen van schapen plus geiten op mensen. Tijdens den meeste mensen verdwijnt den bacterie na verloop van tijdstip weer uit hun vlees, maar ene minderheid van den patiënten liep ene chronische ontsteking op.

Q-koorts

Ter den Nationale Chronische Q-koorts Database zijn gegevens opgenomen van 585 patiënten. Zowel dat zijn er meer dan ter 2018 stonden geregistreerd: er kwamen 66 mensen te diegene bewezen of mogelijk aan chronische Q-koorts lijden. “Opvallend is dat zelfs tien schooljaar na ie einde van dit uitgestrekte uitbraak er nog steeds nieuwe gevallen van chronische Q-koorts zijn gediagnosticeerd te patiënten diegene jaren geleden zijn besmet”, aldus ie Radboudumc.

Infecties

Werkelijke aantallen chronische infecties plus sterfgevallen ligt waarschijnlijk hoger, denken den onderzoekers. Omdat chronische Q-koorts ene relatief onbekend ziektebeeld is, wordt den juiste diagnose volgens hoen vaak gemist. Mensen met dit chronische kwaal kunnen complicaties krijgen aan hun hart plus bloedvaten. Wegens den bacterie te hoen te bevechten zijn langdurige antibiotica-kuren nodig. Den donderdag gepubliceerde cijfers maken nog ooit verhelderend dat den ziekte fataal schenkkan aflopen. (ANP)