Ie veel positieve coronatests dat ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) woensdag meldde, klopt noch. Ie dagcijfer kwam uit op 144.586 nieuwe gevallen, maar erin zijn zowel positieve tests meegenomen diegene op dinsdag hoewel geregistreerd waren.

Ie RIVM heeft den cijfers offline gehaald plus controleert zij.

Ie instituut kampte te den afgelopen weken met eentje nadeel diegene steeds groter worden. Op dinsdag worden diegene nadeel te één stoot weggewerkt om ruwweg 300.000 achterstallige positieve tests alsnog te registreren. Wegens nieuwe achterstanden te voorkomen gaan positieve uitslagen van coronatests voortaan rechtstreeks zoals ie RIVM. Zij gaan dus noch meer via tussenstappen ter den GGD’plus. Ter diegene nieuwe route is waarschijnlijk iets misstap getogen, waardoor meldingen stuntman binnenkwamen.

Om: ANP