Te totaal werden te eentje week tijdstip 857.372 nieuwe besmettingen opschrijven. Dat komt neer op 122.482 modaal vanaf dag. Te ie weekend ligt ie veel immermeer watten lager. Dinsdag meldde ie RIVM meer dan 300.000 achterstallige testuitslagen te één keer. Ie instituut gaf diegene dag zowel alreeds aan dat ie veel positieve toetsen overheen begint te vlakken.

Mokum

Te Mokum kwamen met 2.027 den meeste besmettingen aan ie licht, gevolgd onderbrak Rotterdam met 1.532. Daarna volgen Utrecht (1.483), Groningen (1.407) plus Greneboom Liguster (1.384).

RIVM

Den afgelopen 24 uur werden zeven nieuwe sterfgevallen gelinkt aan corona. Dat hoeft verder noch te bezegelen dat dit mensen echt afgelopen etmaal zijn overleden, omdat ie somwijlen even toestaan voordat eentje overlijden onderbrak covid-19 aan ie RIVM is doorgegeven. Te totaal komt ie veel sterfgevallen te den afgelopen week op 72. Dat veel loopt den laatste weken iets op. Drietal zondagen geleden stond ie veel op 53, den week erna op 58 plus vorige week kwam ie totaal op 62.

GGD

Steeds minder mensen gaan zoals eentje locatie van den GGD wegens te toestaan toetsen of zij besmet zijn geraakt met ie coronavirus. Den teststraten hebben vorige week 840.835 toetsen verricht, meldt den overkoepelende organisatie GGD GHOR Nederland.

Uitproberen

Dat is ie laagste veel te ruwweg eentje maand tijdstip. Start sprokkelmaand waren er nagenoeg 984.000 toetsen te zeven dagen tijdstip, te den laatste week van januari voerden den GGD’plus iets meer dan eentje miljoen toetsen uit. Nog eentje week voorheen waren er ruwweg 950.000 coronatesten te eentje week tijdstip.

Geen verklaring

GGD GHOR Nederland verstrekken geen verklaring voordat den daling. Ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) meldde vorige week dat den stijging van ie veel vastgestelde besmettingen begint overheen te vlakken. (ANP)