Ter totaal werden ter eentje week tijdstip 857.372 nieuwe besmettingen opschrijven. Dat komt neer op 122.482 modaal vanaf dag. Ter ie weekend ligt ie veel immermeer watten lager. Dinsdag meldde ie RIVM meer dan 300.000 achterstallige testuitslagen ter één keer. Ie instituut gaf diegene dag zowel alreeds aan dat ie veel positieve uitproberen uit begint te vlakken.

Ter Mokum kwamen met 2027 den meeste besmettingen aan ie licht, gevolgd vanwege Rotterdam met 1532. Daarna volgen Utrecht (1483), Groningen (1407) plusteken Greneboom Liguster (1384).

Sterfgevallen

Den afgelopen 24 uur werden zeven nieuwe sterfgevallen gelinkt aan corona. Dat hoeft trouwens noch te bezegelen dat dit mensen waarlijk afgelopen etmaal zijn overleden, omdat ie somwijlen even toestaan voordat eentje overlijden vanwege Covid-19 aan ie RIVM is doorgegeven. Ter totaal komt ie veel sterfgevallen ter den afgelopen week op 72. Dat veel loopt den laatste weken iets op. Drietal zondagen geleden stond ie veel op 53, den week erna op 58 plusteken vorige week kwam ie totaal op 62.

Voort: ANP