Ter elke leeftijdsgroep daalt ie tal positieve coronatests, maar vooral onder jongeren. Dit menigte had vroeger zonet veel besmettingen, plus daardoor zijn er nu waarschijnlijk veel jongeren onschendbaar, verklaarde ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plus Milieu (RIVM) vroeger nu.

Onder tieners is ie tal positieve tests te ene week tijdstip meer dan gehalveerd. Ter den afgelopen week waren er te diegene menigte wijd 53.000 bevestigde besmettingen, tegen haastigheid 110.000 ene week vroeger. Zowel tijdens nageslacht onder den 10 daalde ie tal gevallen met meer dan 50 procent, van wijd 38.000 zoals haastigheid 19.000. Erop twintigers daalde ie tal nieuwe gevallen met haastigheid 30 procent, van haastigheid 90.000 zoals haastigheid 64.000.

Erop ouderen is den daling van ie tal positieve tests veel kleiner. Ie tal gevallen onder tachtigers nam met wijd 9 procent voltooid plus onder 90-plussers met haastigheid 9 procent.

Wegens: ANP