Den vaccinatielocaties van den GGD’plusteken dienden vorige week 52.434 boosterprikken toe, meldt ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM). Den week ervoor werden 65.133 versterkende vaccinaties gegeven. Te totaal hebben nu zowat 8,9 miljoen volwassen Nederlanders ene boosterprik gekregen.

Tweede boosterprik

Afgelopen weekend kregen den eerste mensen ene uitnodiging voordat ene tweede boosterprik. Den geschreven viel waarna gedurende vrijwel 2,1 miljoen mensen van 70 schooljaar plusteken vader op den vloermat. Zij kunnen vanaf komende vrijdag hun vaccinatie halen. Bewoners van verpleeghuizen krijgen den prik van hun inherent medische voorkomendheid of van den GGD.

133.000 mensen met ene ernstige immuunstoornis kunnen zowel den herhaalbooster krijgen. Zij wordt hiervoor uitgenodigd wanneer zij aan den spelletje zijn. Voorts komen vrijwel 15.000 volwassenen met ie syndroom voordat Down voordat den reserve prik te aanmerking. Zij krijgen den uitnodiging via den huisarts.

Versoepelingen 

Om den versoepelingen van den coronamaatregelen zullen ie veel besmettingen iets kunnen oplopen. Mensen uit diegene kwetsbare groepen kunnen daardoor ernstig ziek wordt plusteken misschien welnu overlijden. Wegens hun medische risico’s waren den viertal groepen afgelopen najaar indien eersten aan den spelletje wegens ene reserve prik te krijgen. Omdat zij indien eersten diegene vaccin ontvingen, zullen den dekking van diegene booster zowel vroeger minder wordt dan gedurende anderen.

Om: ANP