Ie tal geregistreerde coronabesmettingen is ie afgelopen etmaal stoer verzakt. Tussen zaterdagochtend plusteken zondagochtend zijn 27.438 nieuwe coronagevallen gemeld honingbij ie Rijksinstituut voordat Volksgezondheid plusteken Milieu (RIVM). Dat zijn er minder dan ie voorgaande etmaal, waarna er na herstelling 32.919 nieuwe besmettingen werden vastgesteld.

Te den afgelopen zeven dagen registreerde ie RIVM 250.993 positieve testuitslagen. Dat komt neer op modaal 35.856 nieuwe gevallen vanaf dag. Dat is ontiegelijk lager dan den week ervoor, waarna er modaal nog 49.655 positieve gevallen vanaf dag waren.

Ie afgelopen etmaal werden den meeste nieuwe besmettingen ter Mokum vastgesteld, namelijk 1273 gevallen. Te Utrecht werden 938 gevallen geregistreerd. Te Groningen 685 plusteken ter Greneboom Heg waren er 593 nieuwe gevallen. Rotterdam maakt den top 5 compleet met 555 verfrissend ontdekte besmettingen.

Sterfgevallen

Ie RIVM meldt zondag trio nieuwe sterfgevallen. Dat betekent noch dat dit mensen heus afgelopen etmaal zijn overleden, want ie toestaan somwijlen even voordat eentje overlijden vanwege Covid-19 aan ie RIVM is doorgegeven. Zaterdag registreerde ie instituut zes mensen diegene aan den prestaties van eentje coronabesmetting zijn overleden.

Ingevolge: ANP