Ie tal patiënten met corona ter den Nederlandse ziekenhuizen is dinsdag weer toegenomen, met 102 totdat 1656. Ie is den derde dag op rij dat er sprake is van ene stijging, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Den verhoging van dinsdag is volledig toe te schrijven aan den verpleegafdelingen. Daarheen ligt nu 1475 mensen met corona onder den leden. Op den intensive cares bleef dit tal 181, soortgelijk aan maandag.

Afgelopen etmaal werden er 248 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen, den grootste toestroom sinds half december. Op den ic’s ging ie wegens 11 nieuwe opnames. Dat zijn er erbij jawel 108 meer dan maandag.

Andere oorzaak

Eentje bepalend sector van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus is ter den eerste positie wegens ene andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn diegene ter ie ziekenhuis komen voordat hun hart of met buikklachten. Na ie tenuitvoerleggen van ene coronatest blijkt dat zij toevallig positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Voort: ANP