Op den intensive care is er nog eentje lichte daling te zien. Op den IC’s ligt nu 209 patiënten met corona, viertal minder dan eentje etmaal ervoor. Dat is ie laagste tal sinds 28 oktober vorig schooljaar. Ene dag vroeger daalde ie tal coronapatiënten op den IC met 25, dat wasgoed den grootste daling van ie tal coronapatiënten op den IC’s ter één dag ter wijd drietal weken tijdstip.

IC-opnames

Er werden afgelopen etmaal tien nieuwe coronapatiënten op den intensive cares opgenomen. Dat zijn er ruwweg evenveel indien ie dagelijks gemiddelde aan nieuwe IC-opnames van afgelopen week. Omdat er tussen zaterdag plusteken zondag meer mensen overleden of den intensive cares mochten verlaten, daalde ie totale tal mensen met corona dat eentje IC-bed bezet houdt weliswaar.

Op den verpleegafdelingen wordt nu 945 patiënten met corona behandeld, 29 meer dan eentje dag vroeger. Afgelopen dagen schommelt den bezetting ter den klinieken. Zo daalde ie tal coronapatiënten woensdag plusteken donderdag, maar vanaf vrijdag neemt den bezetting weer toe.

Omslagpunt

Afgelopen etmaal werden er 140 nieuwe mensen met corona op eentje verpleegafdeling opgenomen, 24 minder dan eentje dag vroeger. Afgelopen week is den instroom van nieuwe coronapatiënten ter den klinieken volgens ie LCPS gestegen. Dat is eentje effect van den hoge besmettingscijfers.

Zoals verwachting verloopt eentje ontsteking met den nu dominante omikronvariant van ie coronavirus relatief mild, watten betekent dat minder mensen doorgestuurd paardenhoeven te wordt zoals eentje IC-afdeling. Te den klinieken is ongeacht eentje hogere instroom van coronapatiënten sinds afgelopen weekend zowel sprake van eentje stijging ter den bezetting. Ie LCPS spreekt van eentje “omslagpunt”. “Zoals verwachten zien wij ter den laatste week van januari den impact van omikron op den bezetting ter den kliniek”, aldus ie LCPS. “Wij volgen of dit ontwikkeling zichzelf doorzet den komende weken.” (ANP)