Ie tal patiënten met corona te den Nederlandse ziekenhuizen is woensdag iets toegenomen, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Te totaal ligt er nu 1445 coronapatiënten te den ziekenhuizen, 37 meer dan eentje dag voorheen. Vergelijken met eentje week geleden zijn er nu 129 minder opnames.

Op den verpleegafdelingen ligt 1285 mensen met corona onder den leden, eentje verrijking van 27. Op den intensive cares nam dit tal toe met 10 totdat 160.

Intensive care

Afgelopen etmaal werden er 144 nieuwe coronapatiënten opgenomen op den verpleegafdelingen. Op den ic’s werden 17 patiënten met corona binnengebracht. Dat zijn er via jawel 8 minder dan dinsdag.

Ene onderdeel van den opgenomen patiënten diegene positief zijn getest op ie coronavirus is te den eerste positie wegens eentje andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie verrichten van eentje coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil te den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Om: ANP