Op den intensive care ligt 213 patiënten met corona, 25 minder dan ene etmaal ervoor. Dat is ie laagste tal sinds 28 oktober vorig klas plus den grootste daling van ie tal coronapatiënten op den IC’s ter één dag ter weids drietal weken tijdstip.

IC-opnames

Er werden afgelopen etmaal 10 nieuwe coronapatiënten op den IC’s opgenomen. Dat zijn er vrijwel evenveel mits ie dagelijks gemiddelde aan nieuwe IC-opnames van afgelopen week. Omdat er tussen vrijdag plus zaterdag meer mensen overleden of den intensive cares mochten verlaten, daalde ie totale tal mensen met covid-19 dat ene IC-bed bezet houdt weliswaar.

Op den verpleegafdelingen wordt nu 916 patiënten met corona behandeld, 13 meer dan ene dag voorheen. Afgelopen dagen schommelt den bezetting ter den klinieken. Zo daalde ie tal coronapatiënten woensdag plus donderdag, maar nam den bezetting zowel vrijdag licht toe.

Impact omikron

Afgelopen etmaal werden er 164 nieuwe mensen met corona onder den leden op ene verpleegafdeling opgenomen. Dat zijn er iets meer dan ie gemiddelde van 137 nieuwe opnames vanaf dag van afgelopen week. Den instroom van nieuwe coronapatiënten ter den klinieken is zowel volgens ie LCPS afgelopen week gestegen. Dat is ene effect van den hoge besmettingscijfers.

Zoals verwachting verloopt ene ziekte met den nu dominante omikronvariant van ie coronavirus relatief mild, watten betekent dat minder mensen doorgestuurd paardenhoeven te wordt zoals ene IC-afdeling. “Zoals verwachten zien wij ter den laatste week van januari den impact van omikron op den bezetting ter den klinieken”, aldus ie LCPS. “Wij volgen of dit ontwikkeling zichzelf doorzet den komende weken.” (ANP)