Na vijf dagen van dalingen is ie veel patiënten met corona ter den Nederlandse ziekenhuizen maandag watten gestegen. Ter totaal ligt ginds nu 1611 Covidpatiënten. Dat zijn er 65 meer dan zondag, zo valt op te maken uit den uiterst recente cijfers van ie Plattelands Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op maandagen ligt er welnu vaker meer Covidpatiënten ter den ziekenhuizen dan den surplus van den week omdat ter den weekends minder patiënten wordt ontslagen. Ie veel opnames is ter den afgelopen weken echter welnu toegenomen. Ter tekening: één maand geleden wasgoed den coronabezetting wijd 500 patiënten lager dan nu.

Op den verpleegafdelingen ligt nou 1445 coronapatiënten, 67 meer dan zondag. Op den intensive cares nam dit veel overheen met 2 totdat 166. Precies viertal maanden geleden liggen er voordat ie onlangs zo weinig patiënten met corona onder den leden op den ic’s.

Afgelopen etmaal werden er 141 nieuwe coronapatiënten binnengebracht op den verpleegafdelingen. Op den ic’s ging ie wegens 10 nieuwe opnames.

Toevallig positief

Ene stukje van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus is ter den eerste positie wegens ene andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn met hartproblemen of buikklachten. Na ie tenuitvoerleggen van ene coronatest blijkt toevallig dat zij positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil ter den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Voort: ANP