Ie tal coronapatiënten op den intensive cares plus op den verpleegafdelingen van den Nederlandse ziekenhuizen is weer iets toegenomen. Op den ic’s ligt zondag 179 coronapatiënten, trio meer dan zaterdag, blijkt uit cijfers van ie Rustiek Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).

Op den verpleegafdelingen ligt nu 1303 coronapatiënten, acht meer dan ene dag voordien. Op den intensive cares werden elfje nieuwe coronapatiënten opgenomen, op den verpleegafdelingen 152. Zaterdag waren dat er nog respectievelijk dertien plus 195.

Toevallig positief 

Ene bepalend eindje van den opgenomen patiënten dat positief is getest op ie coronavirus, is te den eerste positie wegens ene andere oorzaak opgenomen. Dat kunnen bijvoorbeeld mensen zijn diegene te ie ziekenhuis komen met buikklachten, hartproblemen of na ene ongeluk. Na ie tenuitvoerleggen van ene coronatest blijkt dat zij toevallig positief zijn. Ie LCPS maakt geen verschil te den dagelijkse ziekenhuiscijfers tussen patiënten diegene mét of dóór corona zijn opgenomen.

Wegens: ANP