Vandaag legt den Omgevingsinspectie van ie Ministerie Omlijning samen met ie Bijkantoor Zorg plusteken Gezondheid aan ie concern 3M via eentje veiligheidsmaatregel op wegens hoewel haar productieprocessen diegene eentje uitstoot van PFAS zoals den vorm kunnen veroorzaken, zekering te zetwerk. Den Omgevingsinspectie deelde afgelopen dinsdag haar intentie totdat ie opleggen van eentje veiligheidsmaatregel mee aan 3M. Gisteren worden 3M den potentie geboden wegens tijdens eentje hoorzitting haar verweer overheen dit intentie toe te lichten. Den Omgevingsinspectie beoordeelde terwijl dit verweer plusteken conclusie nu dat den wegens 3M ter besluit gestelde kennisgeving noch volstaat plusteken onvoldoende duidelijkheid brengt overheen den bijzijn van PFAS ter den productieprocessen plusteken ter den emissies zoals den vorm.  Den betrokken productieprocessen voorbijgaand stilleggen is nou dan zowel den enige wijze wegens zeker te zijn dat blootstellingsrisico’s voordat den omwonenden noch voorts toenemen.  

Zoals reden van den resultaten van ie bloedonderzoek van ie Vlaams Bijkantoor Zorg plusteken Gezondheid erop vrijwel 800 inwoners van Zwijndrecht plusteken Beveren, eiste Vlaams minister van Omlijning Zuhal Demir (N-VA) van 3M garanties dat ie inwoners noch toegevoegd blootstelt aan risico’s.  

Honingbij den meerderheid van den deelnemers aan ie bloedonderzoek waren den gemeten PFOS-waarden gezondheidskundig te schel. Den slotsom luidde dan zowel dat uitstoting van alle PFAS-componenten zoals den vorm moest uitvallen wegens toegevoegd blootstelling te vermijding. 

Ie concern 3M wordt noch zonder meer volledig stopgezet. Minstens eentje sector van haar activiteiten vermag voortgezet wordt. Ie concern beschikt overheen procedures waarmee den betrokken productieprocessen op eentje veilige wijze ter stilstand kunnen gaan. Dat werkt verschillend mits den aan- plusteken uitknop van onze tv. Ene petrochemisch veranderingsproces veilig stopzetten toestaan even, omdat bijvoorbeeld chemische reacties uitgereageerd willen zijn. Maar dat veranderingsproces moeten 3M nu uitvoeren, plusteken den Omgevingsinspectie zou dat opvolgen. 

Watten den Vlaamse overheid betreft gaat dit wegens eentje tijdelijke situatie totdat 3M den nodige zekerheden vermag geven. Dit hoeft dan zowel noch vanaf definitie eentje langdurige impact te hebben op den tewerkstelling waarin 3M voorziet. Dat wil echter welnu zeggen dat 3M tenslotte klaargemaakt moeten zijn haar verantwoordelijkheid op te nemen wending den vorm plusteken ter ie bovenmatig haar werknemers.