Dat blijkt uit voorlopige cijfers van ie CBS

Te den eerste zes maanden van 2021 kregen 380 mille jongeren totdat 23 klas jeugdzorg. Dat is meer dan 1 op den 12 Nederlandse jongeren. Ie percentage jongeren dat jeugdzorg krijgt verschilt sterk vanaf gemeente. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van ie CBS.

Jeugdzorg is ie geheel van jeugdhulp, jeugdbescherming plus jeugdreclassering. Nagenoeg 89 procent van hun, 368 mille jongeren, kreeg ge jeugdhulp. Van den 37 mille jongeren met jeugdbescherming kreeg te dezelfde tijdsperiode weids 77 procent zowel jeugdhulp. Idem gold voordat haast den tweede van den 7 mille jongeren met jeugdreclassering.

Omvangrijke verschillen vanaf gemeente
Jeugdzorg valt onder den verantwoordelijkheid van gemeenten. Den percentages jongeren met jeugdzorg verschillen sterk tussen gemeenten. Te den gemeenten Staphorst, Vlieland, Westvoorne, Raalte plus Urk kreeg te den eerste zes maanden van 2021 minder dan 5 procent van den jongeren jeugdzorg. Te Tiel, Veendam, Terneuzen plus Heerde wasgoed ie aandeel jongeren met jeugdzorg groter dan 12,5 procent.

Er zijn diverse redenen voordat dit regionale verschillen. Sociaaleconomische omstandigheden spelen ene rol, maar zowel beleidskeuzen diegene gemeenten maken honingbij den inrichting van den jeugdzorg.

Meer jeugdaanbieders honingbij research betrokken
Ie CBS verzamelt sinds den invoering van den Jeugdwet te 2015 gegevens overheen jeugdzorg honingbij alle honingbij ie CBS kennis jeugdzorgaanbieders. Met ingang van 2021 zijn wendingen doorgevoerd waardoor den uitkomsten noch meer terdege vergelijkbaar zijn met eerdere jaren. Voort uitvergroting van den berichtgeverspopulatie is ene vollediger beeld realisatie van alle jeugdzorgaanbieders te Nederland. Dit heeft ertoe geleid dat ene substantieel veel jeugdzorgaanbieders voordat ie vooraf gegevens heeft aangeleverd overheen ie eerste semester van 2021, maar noch overheen voorgaande verslagperioden.

Den verrassend honingbij ie research betrokken jeugdzorgaanbieders leverden te ie eerste semester van 2021 jeugdzorg aan weids 21 mille jongeren diegene noch ofschoon zorg ontvingen van reeds honingbij ie CBS kennis jeugdzorgaanbieders. Dit is 5,5 procent van den jongeren met jeugdzorg te ie eerste semester van 2021. Indien dit 21 mille jongeren buitenshuis beschouwing wordt passief, is ie veel jongeren dat te ie eerste semester van 2021 jeugdzorg kreeg volgens den voorlopige schatting met 0,6 procent gestegen ten opzichte van ie eerste semester van 2020.

Kijk hier voordat verdere verwittiging

 


Aanvullende informatie …

Raadpleeg den informatiebron plus/of aanbieder voordat meer verwittiging overheen dit uitlating. Nieuwsbericht schenkkan veranderen, onjuistheden of onjuistheden omvatten. Lees zowel onze disclaimer plus rapporteer a.u.b. berichten, reacties plus/of beeld diegene ingaan tegen onze voorwaarden.

Klik op den onderstaande tags voordat relevante berichten, indien afwezig …

Naam maker plus/of herschrijven om: CBS
Fotograaf of fotobureau: : INGImages
Wel honingbij dit wetsartikel: : CBS
Watten is den URL honingbij dit informatiebron?: https://www.cbs.nl/nl-nl/nieuws/2021/43/380-duizend-jongeren-met-jeugdzorg-in-1e-halfjaar-2021
Originele waardigheidstitel: 380 mille jongeren met jeugdzorg te 1e semester 2021
Doelgroep: Zorgprofessionals, Beleidsmakers, Mantelzorgers, Studenten
Datum: 2021-10-30