Algemene dagelijkse levensverrichtingen

Algemeen Dagelijkse Levensverrichtingen (ADL) zijn handelingen die mensen dagelijks in het gewone leven verrichten. In de zorg wordt hiermee aangegeven in hoeverre iemand nog zelfredzaam is. De afkorting is ADL. Voorbeelden van ADL zijn in en uit bed komen, aan- en uitkleden, eten, drinken, medicijnen innemen, bewegen en lopen, praten en naar het toilet gaan. Voor mensen met een beperking kunnen deze verrichtingen een dagelijkse opgave zijn.

In de zorgsector wordt gekeken naar de mate waarin mensen in staat zijn om bovenstaande verrichtingen zelf te doen of extra hulpmiddelen of zorg nodig hebben. Iemand die zelf heel weinig ADL-verrichtingen kan doen, zal veel hulp nodig hebben, misschien wel in een verpleeghuis of verzorgingstehuis. Terwijl een cliënt die weinig hulp nodig heeft, kan volstaan met hulp aan huis.

Startdatum Maandag 22 februari 2021
Locatie Zorgcollege Eindhoven
Kaart Bekijk locatie op de kaart
Bijzonderheden lesdag maandag
Vrijblijvend inschrijven

 

Startdatum Dinsdag 02 maart 2021
Locatie Zorgcollege Amsterdam
Kaart Bekijk locatie op de kaart
Bijzonderheden lesdag dinsdag
Vrijblijvend inschrijven

 

Startdatum Vrijdag 05 maart 2021
Locatie Zorgcollege Rotterdam
Kaart Bekijk locatie op de kaart
Bijzonderheden lesdag vrijdag
Vrijblijvend inschrijven

 

Startdatum Dinsdag 13 april 2021
Locatie Zorgcollege Rotterdam
Kaart Bekijk locatie op de kaart
Bijzonderheden lesdag dinsdag
Vrijblijvend inschrijven

 

Over de ADL-assistentie

Als zorgassistent werk je bij oudere, zieke of gehandicapte mensen die thuis of in een instelling wonen. Je helpt zorgvragers met de algemene dagelijkse levensverrichtingen als het assisteren bij de voeding en het wassen van de zorgvrager. Het gaat om het geven van persoonlijke assistentie bij algemeen dagelijkse levensverrichtingen in en om de ADL-woning op verzoek en op aanwijzing van de ADL-bewoner, zoals:

  • hulp bij eten of drinken (zoals het serveren van voedsel op bed en op tafel, hulp bij eten/drinken);
    verplaatsen;
  • persoonlijke hulp en toilet maken (bijvoorbeeld mondverzorging, haarverzorging, scheren, nagels knippen, kleden, hulp bij baden en toiletbezoek)

Inhoud bijscholing Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen

De cursus ADL bestaat uit twee lesdagen en behandelt de volgende onderdelen:
  • Algemene dagelijkse verzorging
  • De (oudere) zorgvrager
  • Aan- en uitkleden van de zorgvrager
  • Ondersteuning bij het wassen, verzorging en toiletgang
  • Assisteren bij eten en drinken en uitscheiding

Methode

Les en oefeningen met simulatie in het skills-lokaal

Toelating bijscholing ADL
Iedereen met affiniteit voor de zorg kan deze bijscholing volgen.

CREBO Erkende mbo-Opleidingen
De mbo-opleidingen van Sorgulyceum zijn opgenomen in het Centraal Register Beroepsopleidingen (CREBO). Het diploma is wettelijk beschermd. Net zoals bij een Regionaal Opleidingen Centrum (ROC) wordt voldaan aan alle eisen die het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) hieraan stelt. Het belangrijkste verschil is dat Zorgcollege praktijkopleidingen biedt, waarbij de student een werkend leertraject volgt. Je gaat één dag in de week naar school en je loopt twee of meer dagen per week stage bij een erkend leerbedrijf. Zorgcollege werkt uitsluitend met gekwalificeerde docenten afkomstig uit de zorgpraktijk.

Sorgulyceum. Voor zorgprofessionals door zorgprofessionals.

Kosten bijscholing ADL
De 2-daagse bijscholing Algemene Dagelijkse Levensverrichtingen kost € 575,-.

Geen verborgen kosten. Dit bedrag dekt alle kosten, inclusief maximaal praktijktoetsing, lesmateriaal en certificaat.

De belastingdienst vergoedt je studiekosten! 
Iedereen heeft recht op betaalbaar en gedegen beroepsonderwijs. Als je een opleiding voor jouw (toekomstige) beroep volgt dan mag je alle studiekosten hiervoor fiscaal in aftrek brengen als persoonsgebonden aftrek. Er geldt alleen een drempel van € 250, -. Tot de studiekosten behoren alle kosten die betrekking hebben op de opleiding, zoals lesgeld, examengeld, studieboeken, naslagwerken en overig studiemateriaal.