We horen graag welke oplossingen jij hebt bedacht. Daar kunnen andere zorgverleners namelijk ook weer van leren. Daarom delen we alle slimme oplossingen aan het einde van deze maand.

Voorbeelden

Om je te inspireren helpen we je vast op weg met de volgende voorbeelden:

  • Probleem: Er is niet altijd een professional beschikbaar om de dubbele controle te doen bij losse, risicovolle medicatie. Oplossing: Nagaan of de cliënt zelf of een mantelzorger de dubbele controle kan doen, of werken met een dubbele controle-app.
  • Probleem: Als een cliënt op vrijdagmiddag of in het weekend ontslagen wordt, is er vaak niet direct medicatie en een toedienlijst beschikbaar. Oplossing: Afspraken maken met het ziekenhuis dat het ziekenhuis medicatie voor een aantal dagen meegeeft en een toedienlijst.
  • Probleem: Er moet regelmatig tussentijds medicatie gewijzigd worden in GDS (medicatiezakjes). Oplossing: bespreek met de arts die voorschrijft of de wijziging kan wachten tot het ingaan van de nieuwe medicatierol.
  • Probleem: Overleg met de apotheker loopt stroef. Oplossing: bespreek met de apotheker dat er vanuit de apotheek en de zorgorganisatie een vaste contactpersoon is voor het overleg, zorg voor korte lijnen.

Insturen slimme oplossingen

We horen graag van je:

  • Wat was het knelpunt?
  • Welke oplossing hebben jullie? Wat zijn jullie ervaringen ermee?

Plaats je slimme oplossing als reactie onderaan deze pagina of mail je reactie naar: a.bolscher@actiz.nl.