Zorg dat je handschoenen draagt als je een gebruikte po aanraakt. Trek vervolgens je gebruikte handschoenen en schort uit en desinfecteer je handen. Hierna trek je 1 schone handschoen aan en houd je 1 hand vrij. Pak met je hand met handschoen de volle po op. Zorg ervoor dat je andere hand de po niet aanraakt om besmetting te voorkomen.

Instellen van de pospoeler

Het is belangrijk dat je met je hand zonder handschoen de deuren opent tot je bij de pospoeler bent aangekomen. Vervolgens zet je met je hand met handschoen de po in de spoeler. Met je hand zonder handschoen stel je de spoeler in. Vervolgens trek je de handschoen uit en gooi je deze weg. Desinfecteer uiteindelijk je handen.

Tips en aandachtspunten

Bescherm jezelf: draag onsteriele handschoenen als je hulp biedt bij urine en ontlasting en pas handhygiëne toe als je de handschoenen uit hebt gedaan.

Bekijk ook eerdere how-to video’s