Week van valpreventie

In de week van de valpreventie besteedt VeiligheidNL samen met veel andere organisaties extra aandacht aan bewustwording en kennisverspreiding over het thema valpreventie. Op VeiligheidNL staat een overzicht van activiteiten in het hele land. Zorgprofessionals en vrijwilligers kunnen activiteiten organiseren. Meld jouw activiteit ook aan!

Doe de valpreventie quiz!

Elke 5 minuten belandt een 65+-er door een valpartij op de Spoedeisende Hulpafdeling. Vooral onder zorgbehoevende ouderen wordt veelvuldig gevallen. Weet jij wat oorzaken zijn van vallen en hoe je vallen kunt voorkomen?

De quizvragen komen uit het valpreventiespel DobbelFit, een spel voor 65-plussers om fit en vitaal te blijven. Dit spel kun je gebruiken om ouderen op een leuke manier bewust te maken dat zij zelf ook veel kunnen doen om de kans op een val te verkleinen. Tijdens het spel wordt er actief gewerkt aan balans en spierkracht! DobbelFit is voor 20 euro aan te schaffen via VeiligheidNL.