Expertisecentrum Pharos ontwikkelde twee online instrumenten om je voorlichtingsmateriaal mee te testen: een checklist en een beoordelingsinstrument. Zo check je of jouw folder, app of website wel voor iedereen te begrijpen is.

Begrijpelijk voorlichtingsmateriaal

Wanneer is iets nu begrijpelijk en toepasbaar? Een belangrijke vraag die je jezelf kunt stellen is: Komt de boodschap over? En voor toepasbaar materiaal: Weet de lezer wat hij moet doen? 

Wanneer gebruik je welk instrument?

Voor en tijdens het ontwikkelen van je voorlichtingsmateriaal gebruik je eenvoudig de Checklist Toegankelijke informatie. Het maakt niet uit wat voor soort materiaal dit is: je kiest tussen algemeen of eHealthmateriaal en je kunt aan de slag.

Voorlichtingsmateriaal Beoordelingsinstrument

Als je voorlichtingsmateriaal klaar is, kun je het ‘testen’ met het Voorlichtingsmateriaal BeoordelingsInstrument (VBI). Maak je keuze tussen ‘printbaar’ of ‘audiovisueel’ materiaal en beoordeel je items. Daarna krijg je een score voor je beoordeelde materiaal. Hoe hoger je score, hoe begrijpelijker of meer toepasbaar je materiaal is.