Zorgplan

Rapportage draagt bij aan de kwaliteit van zorg. Vooral voortgangsrapportage is een belangrijk communicatiemiddel tussen zorgprofessionals onderling en tussen andere disciplines. Maar wat als je bijvoorbeeld een wond precies volgens het plan hebt verzorgd en er verder geen bijzonderheden zijn. Of dat je een cliënt onder de douche hebt geholpen, zoals dat ook is afgesproken in het zorgplan. Is het dan nog steeds nodig om dit te rapporteren? Als er geen bijzonderheden, en als de zorg in overeenstemming met het zorgplan is verleend is het niet verplicht om dit te rapporteren!

Lees het volledige antwoord en in het document Dilemma 4 – Als ik de zorg in overeenstemming met het zorgplan heb verleend, moet ik dit dan rapporteren?

Deel jouw registratiedilemma

Loop je ook tegen een dilemma over registratielasten aan waar je meer over wilt weten? Laat het ons weten in de reactie hieronder of stuur een mail naar e.zielman@vilans.nl.

Bekijk ook de drie andere dilemma’s