In de meeste verzorgingshuizen is minimaal 80 procent van de bewoners ingeënt tegen het coronavirus en ongeveer 60 tot 70 procent van het personeel. Onlangs meldde de Rijksoverheid dat verpleeghuizen hun coronamaatregelen konden versoepelen dankzij de hoge vaccinatiegraad. Daardoor mag er weer meer bezoek komen en zijn activiteiten met grotere groepen weer mogelijk.

Geen plan

Volgens de onderzoekers willen sommige verpleeghuizen pas soepelere regels invoeren als alle bewoners volledig zijn ingeënt. Andere verzorgingshuizen hebben nog helemaal geen plan daarvoor gemaakt en een deel vindt dat in de huizen dezelfde regels moeten gelden als in de rest van het land.

Volgens de onderzoekers zou het versoepelen van bezoekersregelingen goed zijn voor het welzijn van de bewoners. Veel verpleeghuisbewoners zeggen te kampen met eenzaamheid omdat er zo weinig bezoek welkom is en er verder weinig sociale interactie is.


Heeft jouw verpleeghuisorganisatie de coronamaatregelen versoepeld?